ویدئو| استخدام بزرگترین خیانت به جوانان است/ نوآوری موهبت خدا به انسان است

  • 02 مرداد 1400 - 7:00


فرهنگ اقتصاد نفتی است که جوان کشور به دنبال استخدام است و جوانان بدانند که استخدام بزرگترین خیانتی است که می توانند به خودشان کنند و با این کار نوآوری و اعتماد به نفس خود را نابود می کنند.

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، ۱۸ اسفندماه سال ۱۳۹۹ بود که سالن اصلی وزارت کشور میزبان آئین اختتامیه نخستین مسابقه مسئله محور بنیاد ملی نخبگان با عنوان “ره نشان” با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور بود.

ره نشان یکی از مسابقات مسئله محور طرح شهید بابابی ذیل بنیاد ملی نخبگان بود که در راستای ترغیب دانشجویان برای رفع نیازهای صنعتی و دانش بنیان کشور در ۵ حوزه آب و محیط زیست، انرژی، حمل و نقل، زیست فناوری و هوشمند سازی برگزار شد.

سورنا ستاری در این مراسم صحبت‌های مهمی را درخصوص فرهنگ‌سازی تقویت زیست بوم نوآوری درکشور مطرح کرد و گفت: همان فرهنگ اقتصاد نفتی است که جوان کشور به دنبال استخدام است و جوانان بدانند که استخدام بزرگترین خیانتی است که می توانند به خودشان کنند و با این کار نوآوری و اعتماد به نفس خود را نابود می کنند. ما مدیران دولتی فکر می کنیم که اگر این مسئولیت ها را از ما بگیرند وسط تهران از گرسنگی می میریم، برای همین است که ایستاده ایم؛ فکر می کنیم هنر دیگه ای نداریم.

او همچنین گفت: نوآوری بزرگترین موهبت خدا به انسان و موضوعی است که انسان را از حیوان جدا می کند و اگر نوآوری بشر نبود الان بشر این جا نبود چرا که نوآوری است که باعث شده تا بشر توسعه پیدا کند.

درادامه ویدئویی از صحبت‌های مهم معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری درباره نوآوری را مشاهده می‌کنید:

 

 

 

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0