تاریخ : جمعه, ۴ تیر , ۱۴۰۰ 16 ذو القعدة 1442 Friday, 25 June , 2021

پارک علم و فناوری در دانشگاه امیرکبیر راه‌اندازی می‌شود

  • 24 فروردین 1400 - 10:26

معاون پژوهش‌وفناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر از اخذ مجوز برای راه‌اندازی پارک علم و فناوری در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر حسین حسینی تودشکی در افتتاحیه صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر از وزارت علوم درخواست داشت که مرکز نوآوری این دانشگاه تبدیل به پارک علم و فناوری شود که این درخواست عملیاتی شده است.

وی از اخذ مجوز راه‌اندازی پارک علم و فناوری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبر داد و اظهار کرد: همچنین با تلاش‌های صورت گرفته توانستیم در بودجه سال جاری ردیف اختصاصی برای پارک علم و فناوری دانشگاه تعیین کنیم.

حسینی تودشکی تاکید کرد: با راه‌اندازی پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر شاهد تحول و رونق جدیدی در حوزه نوآوری و فناوری دانشگاه خواهیم بود.

در این مراسم همچنین دکتر سید احمد معتمدی، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تاکید بر اینکه در این دانشگاه موضوع توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان مورد توجه است، یادآور شد: در این راستا دانشگاه امیرکبیر به مقام نخست در تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در میان دانشگاه‌های کشور دست یافته است.

وی افزود: در حال حاضر ۳۱۵ شرکت دانش‌بنیان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر فعال هستند و همچنان نیز شاهد تقاضا برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه هستیم.

معتمدی با اشاره به مدل‌های بسیار خوب حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تاکید کرد: با توجه به این حمایت‌ها شاهد رشد شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه بوده‌ایم‌.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار کرد: درحال حاضر ۸ دانشکده دانشگاه دارای مرکز نوآوری هستند که در سال جاری برنامه داریم بر تعداد این مراکز بیفزاییم.

انتهای پیام

خبرگزاری ایسنا

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها