ورزش

پاسخ امباپه به ادعای رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه: به خاطر نژادپرستی می‌خواستم از تیم ملی خداحافظی کنم

کیلیان امباپه مهاجم تیم ملی فوتبال فرانسه در مورد اظهارات رئیس فدراسیون فوتبال این کشور که مدعی شده بود؛ مهاجم پاری‌سن‌ژرمن قصد داشته پس از رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ خداحافظی کند، شفاف‌سازی کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تنها ساعاتی پس از آن که «نوئل لوگرات» رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه مدعی شد؛ کیلیان امباپه بعد از یورو 2020 در حالی که عصبانی بوده به او گفته که دیگر قصد ندارد برای تیم ملی بازی کند، این بازیکن فرانسوی با انتشار توئیتی، ضمن تأیید این موضوع، تصریح کرد که دلیل این تصمیم نافرجام او بحث نژادپرستی بوده است.

لوگرات گفته بود که امباپه پس از یورو 2020 قصد خداحافظی داشته، چون معتقد بوده فدراسیون آن‌طور که باید از او مقابل انتقادات گسترده رسانه‌ای در پی هدر دادن ضربه پنالتی دفاع نکرده است. حالا امباپه تاکید دارد که دلیل تصمیمی که آن موقع اتخاذ کرده، آنچه لوگرات گفته نبوده است، بلکه مشکل اصلی وی عدم قطعیت فدراسیون در مواجهه با موضوع نژادپرستی بوده است. 

امباپه در حالی که اظهارات رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه را اصطلاحاً «کوت» کرده بود، در این زمینه نوشت: «بله، من همان موقع کاملا و به طور شفاف به او [لوگرات] توضیح دادم که این تصمیم من در مورد نژادپرستی است و ربطی به آن پنالتی ندارد اما خب او معتقد بود که چیزی به نام نژادپرستی وجود نداشته است …»

انتهای پیام/

منبع خبرگزاری تسنیم

دکمه بازگشت به بالا