ورزش

پاسخ محکم بایرن به مصاحبه جنجالی لواندوفسکی

قرارداد داری و باید بمانی

رئیس بایرن مونیخ هرگونه راه خروجی برای ستاره لهستانی تیمش را مسدود کرد.

به گزارش “ورزش سه”، روز گذشته روبرت لواندوفسکی که مدت‌هاست شایعات زیادی در خصوص آینده حرفه‌ای‌اش مطرح است، در پی تساوی 2-2 شب گذشته بایرن مونیخ مقابل ولفسبورگ در هفته پایانی فصل 22-2021 بوندس‌لیگا و در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی اسکای آلمان گفت:« بسیار محتمل است که این آخرین بازی من برای بایرن مونیخ باشد. می‌توانم تأیید کنم که با حسن صالیحمیدزیچ (مدیر ورزشی تیم فوتبال بایرن مونیخ) صحبت کردم و به او اطلاع دادم که تصمیمم را گرفته‌ام و قراردادم را با بایرن تمدید نخواهم کرد. باید راه‌حلی پیدا کنیم که به سود هر دو طرف باشد. من به حسن گفتم اگر پیشنهادی از سوی باشگاهی دیگر ارائه شود، باید به آن فکر کنیم.

 

هربرت هاینز رئیس باشگاه بایرن مونیخ در واکنش به اظهارات شب گذشته مهاجم لهستانی‌شان گفت:« لواندوفسکی تا تاریخ 30 ژوئن 2023 با بایرن قرارداد دارد و تا آن زمان برای ما بازی خواهد کرد. وقتی قراردادی امضا می‌کنید، هر دو طرف می‌دانند که چه مفادی در آن وجود دارد. ما نمی‌توانیم از اجبارِ کسی برای اجرای قرارداد صحبت کنیم.»

رئیس بایرن همچنین درباره ادعای لواندوفسکی 33 ساله که گفته باشگاه به او پیشنهادی برای تمدید قرارداد نداده، گفت:« تا جایی که من می‌دانم، اولیور کان(مدیر اجرایی باشگاه) و حسن صالح حمیدزیچ(مدیر ورزشی تیم فوتبال بایرن) به روبرت پیشنهادی برای تمدید قرارداد ارائه داده‌اند اما ظاهراً او این پیشنهاد را نپذیرفته است.

رئیس باشگاه بایرن مونیخ همچنین در مواجهه با این پرسش که آیا باشگاه حاضر است لواندوفسکی را به عنوان بازیکن آزاد از دست بدهد گفت:« لواندوفسکی گفته که باید برای راه‌حلی مناسب برای هر دو طرف پیدا کنیم و باشگاه بایرن مونیخ یکی از طرفین است. این حق اوست که نمی‌خواهد قراردادش را تمدید کند. لواندوفسکی هم به عنوان بازیکن آزاد به جمع ما پیوست. توافق نمی‌تواند یک‌طرفه باشد و قراردادها برای همین وجود دارند.»
 

این مهاجم لهستانی که تاکنون در 374 بازی، آمار 344 گل زده و 72 پاس گل را با پیراهن سرخ بایرن از خود بر جای گذاشته است، به شدت بحث پیوستنش به بارسلونا مطرح است. گفته می‌شود باشگاه‌هایی همچون منچستریونایتد و پاری‌سن‌ژرمن هم وضعیت مهاجم لهستانی بایرن را زیرنظر دارند، بازیکنی که در دو سال اخیر موفق شده عنوان بهترین بازیکن جهان (THE BEST فیفا) را به خود اختصاص دهد.

منبع ورزش سه

دکمه بازگشت به بالا