پاسداران فتنه‌ها را به فرصت و حمله‌ها را دفع می‌کنند

  • 17 آذر 1399 - 14:25
پاسداران فتنه‌ها را به فرصت و حمله‌ها را دفع می‌کنند

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه پاسدارای از انقلاب سخت‌تر و دشوارتر شده است، گفت: پاسداران، فتنه‌ها را به فرصت و حمله‌ها را به دفع محکم و پرهزینه تبدیل می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام عبدالله حاجی‌صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه در مراسم گرامیداشت روز دانشجو و یادواره شهدای مدافع حرم دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) در جمع دانشجویان این دانشگاه در سخنانی پاسداری را یک نعمت خاص و ویژه برشمرد و گفت: فلسفه و کارکرد پاسداری جهاد در راه خداست که به فرموده امام (ره)، خداوند این درب را برای خاصان خود باز می‌کند.

وی با بیان اینکه انقلاب زنده و در حال پیشروی است، گفت: انقلاب ممکن است با فراز و نشیب‌ها همراه باشد و فتنه‌های گوناگون، آن را در بر گیرد، اما توقف ندارد.

نماینده ولی فقیه در سپاه افزود: دشمن در ۴۰ سال انقلاب هرچه که در توان داشت، برای نابودی انقلاب اسلامی به کار بست و انقلاب را با انواع فتنه‌ها مواجه کرد، اما انقلاب نه‌تنها زنده ماند، بلکه با حرکت پیش‌رونده الهی، دشمنان خود را عقب راند.

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی در ادامه سخنانش به بیان اصولی از انقلاب و پاسداری پرداخت و در تشریح اولین اصل از این اصول عنوان کرد: انقلاب زنده و پویاست و به فرموده امام راحل (ره)، انقلاب، چون زنده و در حال حرکت است، دشمن دارد. انقلاب زنده و پویای ما چون از خود اثر دارد، شیاطین تحمل پیشروی آن را ندارند؛ پس نبرد بین حق و باطل پایان نمی‌یابد.

وی بیان کرد: این جنگ تمام‌نشدنی است و ادامه دارد تا انسان‌ها محک بخورند و افراد گرانبها پیدا شوند و مشخص شود چه کسانی رستگار هستند یا نیستند؛ در پرتو این مبارزه و جهاد است که ارزش انسان‌ها هویدا می‌شود.

نماینده ولی فقیه در سپاه به بیان دومین اصل پرداخت و گفت: چون انقلاب دشمن دارد، حافظ و پاسدار می‌خواهد. یکی از فلسفه‌های وجودی سپاه این است که نگذارد انقلاب بمیرد یا بماند و درجا بزند تا دشمن موفق نشود که به انقلاب ضربه بزند.

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی افزود: فرهنگ پاسداری ریشه در فرهنگ علوی، فاطمی و حسینی دارد. فریاد پاسداران این است که اگر می‌توانید از ما بگذرید و سر ما را ببرید، اما اجازه نمی‌دهیم دستتان به انقلاب برسد.

وی با بیان اینکه با گذشت روزگاران پاسداری از انقلاب حساس‌تر، مهم‌تر و دشوارتر شده است، گفت: در هر زمان باید در برابر حمله و تهاجم دشمن سنگر زد و با اقداماتش مقابله کرد. در همه صحنه‌ها، مسئولیت‌ها و نبردهای سخت و نرم باید بایستیم و نگذاریم سر سوزنی به این انقلاب خدشه وارد شود.

نماینده ولی فقیه در سپاه با تأکید بر اینکه پاسداران سر و جان می‌دهند، اما اجازه خدشه‌دار شدن انقلاب را نمی‌دهند، افزود: تا سپاه هست، انقلاب هست و پاسداران اجازه دست‌درازی به انقلاب را نمی‌دهند، فتنه‌ها را به فرصت و حمله‌ها را به دفع محکم و پرهزینه تبدیل می‌کنند.

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی، قوی شدن را از مؤلفه‌های پاسداری خواند و بیان کرد: پاسداری دو نوع قدرت می‌خواهد یک قدرت بیرونی که فراگیری علوم و فنون نظامی است و دومین رکن قدرت، قدرت درونی است که با علم و مبانی اعتقادی، معنویت، دین، ولایت و قرآن به دست می‌آید.

وی گفت: پاسداری یعنی سربازی و تبعیت از ولایت،  ولایت نیز همان زمینی شدن فرمانروایی خدا و تجلی توحید است.

در پایان این مراسم از خانواده معظم شهیدان ستار اورنگ، حسن اکبری، ابراهیم عشریه، مهدی طهماسبی، عباس دانشگر و حسین جوینده از شهدای دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) توسط حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی و سردار «غلامی» فرمانده دانشگاه افسری امام حسین (ع) تقدیر شد.

بنا بر این گزارش، با توجه به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، امکان حضور خانواده معظم شهدا وجود نداشت و دانشجویان پاسدار به نیابت و به نمایندگی از خانواده معظم شهدا هدایا را از دست مسئولین گرفتند تا به دست خانواده‌ها برسانند. همچنین خانواده‌ها به‌صورت زنده مراسم را از طریق ویدئوکنفرانس مشاهده کردند.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0