پاناما و کره جنوبی راهی رقابت اسکار ۲۰۲۱ شدند

  • 01 آبان 1399 - 12:21

پاناما و کره جنوبی نمایندگانشان را برای شرکت در بخش بهترین فیلم بین‌المللی اسکار ۲۰۲۱ معرفی کردند و رقم شرکت‌کنندگان را به ۱۶ کشور رساندند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، در حالی که پاناما فیلم «تنها دلیل» را به اسکار معرفی کرده، کره جنوبی با انتخاب یک تریلر سیاسی با عنوان «مردی که کنار ایستاده» راهی این رقابت شده است.

«تنها دلیل» که نام عملیاتی نظامی است نخستین تجربه کارگردانی لوییس فرانکو برانتلی و لوییس پاچکو است. در منطقه‌ای در مرکز پاناماسیتی یک افسر نظامی، یک ماهیگیر و یک تاجر آمریکایی سعی دارند تا دوستانشان را از هجوم آمریکا به پاناما در سال ۱۹۸۹ نجات دهند. این حمله با نام عملیاتی «تنها دلیل» انجام شده است. این فیلم هفتمین حضور پاناما در رقابت اسکار محسوب می‌شود.

از سوی دیگر فیلم منتخب کره جنوبی با عنوان «مردی که کنار ایستاده» به کارگردانی وو مین-هو که با اقتباس از رمانی به همین نام ساخته شده، با بازی لی بونگ-هون شکل گرفته که برای مخاطبان آمریکایی شناخته شده است و قبلاً در فیلم‌های « R.E.D. ۲» و « G.I. Joe» و فرانشیزهای آنها بازی کرده بود.

این فیلم روایت کننده داستانی از سازمان امنیت مرکزی کره در دهه ۱۹۷۰ است و این زمانی است که حکومت نظامی زیر نظر پارک چونگ-هی بر کشور حاکم بود. این فیلم ۴۰ روز آخر زندگی وی را پیش از اینکه در سال ۱۹۷۹ ترور شود تصویر کرده است.

این فیلم ژانویه راهی سینماها شده بود و بیش از ۳۶ میلیون دلار فروش کرد.

کره جنوبی سال پیش با موفقیت «انگل» برای نخستین بار در تاریخ اسکار نام خود را ثبت کرد و هم برنده بهترین فیلم بین المللی شد و هم بهترین فیلم سال.

فیلم‌هایی در این رقابت شرکت داده می‌شوند که از یکم اکتبر ۲۰۱۹ تا سی‌و یکم دسامبر ۲۰۲۰ در کشور خودشان اکران شده باشند.

آخرین مهلت معرفی فیلم از سوی کشورها برای شرکت در بخش بهترین فیلم بین‌المللی اسکار ۲۰۲۱ یکم دسامبر (۱۱ آذر) است.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0