تاریخ : دوشنبه, ۲۰ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 29 رمضان 1442 Monday, 10 May , 2021

پاک فطرت: باید ظرفیت‌های مغفول ورزش همگانی را فعال کنیم

  • 02 آذر 1399 - 16:02

رییس کمیته ورزش همگانی فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی بر ضرورت توجه بیشتر مجلس به موضوع ورزش همگانی و فعال شدن همه ظرفیت های دولت در این زمینه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا پاک فطرت نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با حضور در برنامه «ایران فعال» شبکه تلویزیونی سلامت گفت: مجلس بررسی و اصلاح قوانین حوزه ورزش همگانی را وظیفه خود می‌داند و معتقد است سیاست‌های توسعه ورزش باید به سمت پیشگیری به جای درمان حرکت کند.

پاک فطرت افزود: یکی از مهمترین سیاست‌های کمیته همگانی فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی، فعال سازی ظرفیت شهرداری‌ها و هم‌افزایی ظرفیت دستگاه‌های اجرایی است و بدون این هم‌افزایی تحرک مورد نیاز جامعه و ورزش همگانی عملاً محقق نمی‌شود.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر ظرفیت بالقوه شهرداری‌ها در حوزه ورزش همگانی افزود: از طریق ورزش می‌توانیم مردم را با شهرداری‌ها آشتی دهیم و حتی فضایی را فراهم کنیم که مردم با رضایت بیشتری عوارض شهرداری‌ها را پرداخت کنند، چراکه هزینه کرد شفاف و ملموس شهرداری‌ها در حوزه سلامت را به عینه مشاهده می‌کنند.

پاک فطرت در ادامه صحبت‌های خود ضمن قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: وزارت بهداشت هم باید در سیاست‌های خود بازنگری کند و امیدبخشی به زندگی مردم را در پیشگیری جستجو کند.

وی در پایان به ضرورت ایفای نقش مجلس در هم افزایی بین دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد و افزود: قرار گرفتن دستگاه‌های اجرایی در کنار هم با هدف همگانی شدن ورزش بهترین اتفاق است و مجلس تحقق این امر را با جدیت دنبال خواهد کرد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها