پایان هفته بارانی در انتظار گیلان/ کاهش ۵ تا ۹ درجه ای دمای هوا

  • 30 مهر 1399 - 11:34

رشت- مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به نفوذ سامانه بارشی به این استان، گفت: بارش باران و وزش باد نسبتا شدید و کاهش ۵ تا ۹ درجه ای هوا تا پایان هفته جاری برای گیلان پیش بینی کرد.

محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نفوذ سامانه سرد و بارشی از عصر روز گذشته به این منطقه، اظهار کرد: بر اساس الگوهای حاکم بر نقشه‌های هواشناسی افزایش ابر، مه آلود شدن هوا، کاهش محسوس دمای هوا، بارش باران و وزش باد در برخی از ساعت برای استان گیلان پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه فعالیت این سامانه جوی تا روز پنجشنبه در استان گیلان ادامه خواهد داشت، گفت: در این مدت شاهد کاهش محسوس ۵ تا ۹ درجه‌ای دمای هوا نیز خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه برای امروز و فردا دامنه‌های جنوبی استان نیمه ابری است، افزود: برای برخی ساعات شاهد وزش شدید باد پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه در این مدت کشاورزان اعم از دامداران، گلخانه داران و باغداران کیوی باید تمهیدات لازم برای جلوگیری از بروز خسارت را اتخاذ کنند، تصریح کرد: شهروندان و مسافران نیز از استقرار در کنار مسیل‌ها و رودخانه‌ها جدا خودداری کنند.

دادرس ادامه داد: دریا نیز به تدریج با افزایش ارتفاع موج برای انجام فعالیت‌های مرتبط با دریا برای امروز و فردا نامناسب پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه آسمان شهر رشت مرکز استان گیلان نیز در حال حاضر قسمتی ابری تا ابری و مه آلود در بعضی ساعات همراه بارندگی و وزش باد و کاهش دما پیش بینی شده است، گفت: بیشینه دمایی شهر ۲۱ درجه سلسیوس و بیشینه رطوبت نیز ۱۰۰ درصد است.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0