• امروز : دوشنبه - ۱۱ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Monday - 2 August - 2021

پایداری جوی در اصفهان از روز دوشنبه/کاهش شدید کیفیت هوا

  • 04 آبان 1399 - 10:05

اصفهان-مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: از روز دوشنبه با پایداری و سکون نسبی جو در اصفهان مواجه خواهیم شد که به مرز هشدار آلودگی می رسیم.

منصور شیشه فروش درگفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به هشدار آلودگی هوا از روز دوشنبه در اصفهان اظهار داشت: از روز دوشنبه، پنجم آبان ماه، پایداری هوا و سکون نسبی جو با افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا اصفهان را دربرخواهد گرفت.

وی افزود: اقدامات پیشگیرانه ای با ارائه توصیه‌های ایمنی مانند عدم تردد غیرضروری و کاهش ترددهای شهری به گروه‌های حساس جامعه به صورت مستمر اطلاع رسانی شده است.

پاییز کم بارش و آلوده در انتظار اصفهانی‌ها

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اینکه پاییز کم بارشی در انتظار اصفهانی هاست، تصریح کرد: تأخیر در بارش و پایداری نسبی جو، روزهای پاییزی آلوده ای را به همراه خواهد داشت که از سال گذشته بر مبنای یافته‌های مطالعات دانشگاهی نسبت به کنترل آلودگی هوا تدابیری اندیشیده شده است.

صنعتی بودن اصفهان؛ عاملی برای آلودگی هوا در پاییز

وی دشواری کنترل آلودگی هوا در اصفهان را به صنعتی بودن این استان مربوط دانست و افزود: نقش بیش از ده هزار واحد صنعتی، ۷۰ شهرک صنعتی، ۱۴۰ هزار واحد صنفی به همراه ۶۵۰ واحد معدن و سنگبری و تولید آجر را نمی‌توان در آلودگی هوای اصفهان کتمان کرد.

شیشه فروش یکی از عوامل آلودگی را تردد یک میلیون خودرو و ۶۰۰ هزار موتورسیکلت در اصفهان اعلام کرد و افزود: موقعیت جغرافیایی استان اصفهان و هم مرز بودن شمال شرق این استان با کویرهای مرکزی اصفهان می‌تواند در فعالسازی کانون‌های گردوغبار به عنوان یکی از عوامل آلودگی مؤثر باشد.

وی توصیه کرد: لازم است با توجه به شیوع بیماری کرونا در روزهایی که اصفهان با آلودگی دست و پنجه نرم می‌کند، شهروندان از منازل خارج نشوند و در هوای آزاد ورزش نکنند و در مواقع ضروری هنگام خروج از خانه از ماسک استفاده کنند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.