فرهنگ

پدر شهیدی که سر از تنش جدا کردند، آسمانی شد


«رحیم صفری» برادر شهید منوچهر صفری از شهدای دفاع مقدس و پدر شهید نوید صفری از شهدای مدافع حرم آسمانی شد.

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، «رحیم صفری» پدر شهید نوید صفری از شهدای مدافع حرم پس از تحمل یک دوره بیماری بامداد امروز (یکشنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه) پس از پنج سال دوری از فرزند شهیدش به دیار باقی شتافت.

پیش از این عموی نوید «منوچهر صفری» در سال ۱۳۶۳ در ابوغریب عراق و دایی‌ نوید «محمد احدی» در بحبوحه ماه‌های پایانی جنگ در سال ۱۳۶۷ به شهادت رسیده بودند.


پدر و مادر شهید نوید صفری

به گزارش فارس،‌ شهید نوید صفری در روز ۱۶ تیر ماه سال ۱۳۶۵ به دنیا آمد. او یکی از پاسداران مستشار در سوریه و از دوستان و همرزمان نزدیک شهید سعید علیزاده و شهید رسول خلیلی بود. او که برای انجام ماموریت سه ماهه به سوریه اعزام شده بود، پس از پایان مأموریت به درخواست خود شهید و با اجازه فرماندهان به دیرالزور البوکمال اعزام شد.


دیدار پدر و پسری در معراج شهدا

شهید نوید صفری در روز ۱۸ آبان ماه سال ۹۶ در صحرای المیادین در استان دیرالزور سوریه در سن ۳۱ سالگی به فیض شهادت رسید. مدت‌ها از او خبری نداشتند تا اینکه با آزادی کامل شهر البوکمال در روز ۵ آذر ماه ۱۳۹۶ پیکر مطهر او شناسایی و مشخص شد که سر از پیکرش جدا شده است. مزار او در جوار همرزمش شهید رسول خلیلی در قطعه ۵۳ گلزار شهدای بهشت زهرای تهران قرار دارد.

انتهای پیام/


منبع خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا