تاریخ : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ 15 ذو الحجة 1442 Saturday, 24 July , 2021

پرداخت بخشی از کمک های بین المللی به آسیب دیدگان زلزله کرمانشاه

  • 28 مهر 1399 - 13:03

سخنگوی جمعیت هلال احمر گفت: از محل کمک های نقدی بین المللی به ۴۵۰۰ نفر از زلزله زدگان کرمانشاه و سیل زدگان سیستان و بلوچستان که منازل شان نیمه تمام مانده بود، کمک های نقدی پرداخت شده است.

محمد نصیری در گفتگو با خبرنگار مهر، از پرداخت بخشی از کمک‌های بین المللی به آسیب دیدگان زلزله کرمانشاه و سیل سیستان و بلوچستان خبر داد و ابراز داشت: بخشی از کمک‌های نقدی بین المللی که به تازگی دریافت شده، با همکاری سازمان داوطلبان هلال احمر و بنیاد مسکن میان مردم آسیب دیده از بحران این دو استان توزیع شده است.

سخنگوی جمعیت هلال احمر با بیان اینکه این رقم به افرادی که منازل شان نیمه تمام باقی مانده، پرداخت شده است افزود: بر این اساس به ۱۵۰۰ نفر از زلزله زدگان استان کرمانشاه و ۳ هزار نفر از سیل زدگان سیستان و بلوچستان نفری ۲ میلیون و ۲۰۰ تومان پرداخت شده است.

نصیری از توزیع ۸۰ هزار بسته غذایی میان متأثران ویروس کرونا در سراسر کشور خبر داد و گفت: این بسته‌های غذایی به ارزش ۲۴ میلیارد تومان از محل کمک‌های فدراسیون بین المللی صلیب سرخ تهیه شده است.

وی تصریح کرد: بخشی از کمک‌های نقدی بین المللی ازجمله کمک‌های فدراسیون جهانی صلیب سرخ دریافت شده و معادل سازی شده است. از محل این معادل سازی نیز برای هموطنان نیازمند و آسیب دیده از کرونا در سراسر کشور، بسته‌های غذایی تهیه شده است.

سخنگوی جمعیت هلال احمر توضیح داد: اعتبار تامین بسته‌ها نیز میان استان‌ها توزیع شده و زمان توزیع بسته‌های غذایی نیز همزمان با ایام اعیاد ماه ربیع خواهد بود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها