تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰ 11 ذو القعدة 1442 Sunday, 20 June , 2021

پرداخت نصف بودجه فدراسیون ها توسط کمیته ملی المپیک/ سعیدی: می دانیم نیازها کامل رفع نمی شوند

  • 24 فروردین 1400 - 7:32

دبیر کل کمیته ملی المپیک اعلام کرد که حدود ۵۰ درصد از بودجه فدراسیون ها تا اواخر هفته آینده به حساب فدراسیون ها واریز می‌شود.

کیکاووس سعیدی در گفتگو با ایسنا درباره ی پرداخت اولین مرحله بودجه فدراسیون ها توسط کمیته ملی المپیک بیان کرد: اولین مرحله بودجه فدراسیون ها در سال ۱۴۰۰، براساس شاخص هایی که در مجمع کمیته ملی المپیک به تصویب رسید و آقای صالحی امیری نیز تایید کرد، پرداخت می کنیم. حدود ۵۰ درصد بودجه مصوب فدراسیون ها پرداخت می شود و احتمالا تا اواخر هفته آینده به حساب فدراسیون ها واریز خواهد شد.

سعیدی در مورد علت پرداخت نصف بودجه فدراسیون ها در همان ابتدای سال، گفت: چون به بازی های المپیک نزدیک هستیم، خواستیم این کار را انجام دهیم تا روند آماده سازی تیم ها و همچنین حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک  به شکل مطلوبی انجام شود البته می دانیم نیاز های فدراسیون ها کامل رفع نمی شود اما ما با توجه به ظرفیت کمیته و منابعی که در اختیار داریم این کمک را انجام می دهیم. فدراسیونها  کمکی را هم از وزارت ورزش، منابع داخلی  و حامیان مالی دریافت خواهند کرد.

*پرداخت پاداش المپیکی ها در دستور کار هیات اجرایی

او در مورد زمان پرداخت حقوق سه ماهه المپیکی ها نیز گفت: پرداخت آن در دستور کار قرار دارد و به زودی هیات اجرایی در این مورد تصمیم گیری می کند. نظر رییس کمیته ملی المپیک هم بر این است که زودتر باید به تعهد خود عمل کنیم و قطعا  به زودی پاداش ها را پرداخت خواهیم کرد.

کسب ۵۸ سهمیه تاکنون قابل قبول است

دبیر کل کمیته ملی المپیک با اشاره به افزایش سهمیه های ایران در المپیک توکیو تاکید کرد: با دعای مردم، تلاش فدراسیون ها، کادرفنی و ورزشکاران و با حمایت وزارت ورزش  و کمیته ملی المپیک تعداد سهمیه ها افزایش پیدا کرد و پنج سهمیه در کشتی و یک سهمیه در تنیس روی میز گرفته شد. اکنون تعداد سهمیه های ما به عدد ۵۸ رسیده است. با توجه به شرایط پرفشار و سخت  کنونی ۵۸ سهمیه، عدد قابل قبولی است. به قهرمانان خسته نباشید می گویم و آرزوی موفقیت برای بقیه ورزشکارانی دارم  که برای کسب سهمیه تلاش می کنند تا بین ۶۰ تا ۷۰ سهمیه را به دست آوریم.

او در پاسخ به این پرسش که چه زمانی پاداش دلاری پای سکو تعیین می شود، تصریح کرد: هنوز زمان داریم و در جلسات آتی هیات اجرایی در این مورد  تصمیم گیری خواهیم کرد.

*تایید نمونه لباس کاروان تا آخر فروردین

سعیدی در مورد تعیین تکلیف لباس کاروان ایران در المپیک توکیو نیز گفت: قرار است که تا آخر فروردین نمونه لباس های دوخته شده در اختیار کادر سرپرستی و کمیته فنی بازی ها قرار بگیرد و در صورت تایید از سوی کادر سرپرستی و ستاد عالی بازی ها، فرایند تولید آغاز شود.

*استفاده رایگان رشته ها از هتل آکادمی ملی المپیک

سعیدی با اشاره به بازگشایی هتل آکادمی ملی المپیک تاکید کرد: هتل آکادمی ملی المپیک پس از بازسازی کامل، مجدد بازگشایی شد و آماده  سرویس دهی رایگان به رشته ها است. البته در حال حاضر اولویت استفاده از آن  برای رشته هایی است که سهمیه گرفته اند و یا در مسیر کسب سهمیه المپیک قرار دارند. مسیر واگذاری هتل به فدراسیون ها نیز تغییر کرد و این کار توسط کمیته ملی المپیک و با نظارت دبیر کل  و مرکز نظارت بر تیم های ملی انجام می شود.

انتهای پیام 
   

خبرگزاری ایسنا

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها