• امروز : سه شنبه - ۱۲ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Tuesday - 3 August - 2021

پرداخت یارانه ۴۵۰ هزار تومانی را غیرممکن می‌دانم

  • 27 خرداد 1400 - 0:47

کرمانشاه- عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: به عنوان عضو کمیسیون تلفیق پرداخت یارانه ۴۵۰ هزار تومانی را غیرممکن می دانم.

محمد رشیدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: نامزدها با توجه به بیانات رهبر باید از مشکلات مردم حرف زده و مردم کسی را انتخاب کنند که به تولید و اشتغال اهمیت داده و با سلاطین اقتصادی مبارزه کند.

وی افزود: نامزدها باید معیارهای تعیین شده از سوی رهبر انقلاب را داشته و معتقد به کاهش فاصله طبقاتی باشند، فضای اقتصادی باید تغییر کند، مجلس هم در این موضوع با دولت آینده همکاری کامل را خواهد داشت.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: سید ابراهیم رئیسی به عنوان نامزد اصلح این دوره از انتخابات، شخصی مؤمن، انقلابی، مردمی و ضد فساد است.

وی ادامه داد: طبق صحبت‌های رهبر انقلاب دادن وعده صادق و قول‌های قابل اجرا از وظایف نامزدهای انتخاباتی است، با شناختی که از سابقه و عملکرد نامزدها دارم به عنوان عضو کمیسیون تلفیق، یارانه ۴۵۰ هزار تومانی را غیرممکن می‌دانم.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: مردم ایران حامی انقلاب اسلامی هستند، اما مشکلات معیشتی، نبود شغل و درآمد کافی و مشکلات ازدواج زندگی آنان را احاطه کرده است.

رشیدی خاطرنشان کرد: مردم از انقلاب و آرمان‌های شهدا جدایی ندارند ولی دروغ و خیانت مسئولین را قابل قبول نمی‌دانند، از طرفی دولت دغدغه اقتصادی و حقوقی برای مردم ندارد، این مسائل باعث نارضایتی جامعه شده است.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه ارز ۴۲۰۰ تومانی را زمینه ساز فساد در کشور دانست و گفت: با تصمیم کمیسیون تلفیق، از ۶ ماهه دوم سال ارز ۴۲۰۰ تومانی در لایحه بودجه امسال حذف می‌شود.

وی افزود: کشاورزان و دامداران به حال خود رها شدند، روستاها و عشایر باید از امکانات لازم برخوردار شوند تا تولید آن‌ها افزایش پیدا کند.

رشیدی تصریح کرد: در طرح جهش تولید مسکن قیمت زمین‌های دولتی را صفر کرده و با روی کار آمدن دولت انقلابی، مسکن‌سازی را در کشور شروع می‌کنیم که این طرح شغل‌های زیادی را ایجاد می‌کند.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با بیان اینکه در ماجرای بورس دست‌های آلوده در کار بود، گفت: هدف از رکود در بورس جبران کسری بودجه دولت بود، که باعث از دست رفتن سرمایه افراد زیادی شد.

وی با اشاره به اینکه مجلس خرید تضمینی گندم را از اختیار دولت خارج کرده، ادامه داد: قیمت گندم توسط کمیته‌ای که نماینده کشاورزان در آن حضور دارند، مشخص شده و از سال آینده گندم به قیمت واقعی از کشاورزان خریداری می‌شود.

رشیدی افزود: مالیات اقشار مرفه افزایش و مالیات واحدهای تولیدی، اصناف و اقشار متوسط و پایین جامعه در لایحه بودجه امسال توسط مجلس کاهش یافته، از طرفی بودجه استان کرمانشاه در زمینه راه روستایی، بخش آب و اشتغال هم افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: حقوق سربازان بر اساس محل خدمت، به حداقل یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و حداکثر ۴ میلیون تومان افزایش یافت.

رشیدی خاطرنشان کرد: سیاست‌های غلط دولت بسیاری از دامداران را مجبور کرده دام‌هایشان را به قیمت ارزان بفروشند.

وی با بیان اینکه مجلس معتقد است قیمت دام باید واقعی شود، ادامه داد: برای جلوگیری از خسارات خشکسالی و مشکلات ناشی از آن می‌شود صادرات دام را آزاد کرد تا دامدار با قیمت مناسب دام خود را به فروش برساند، ما در مجلس این موضوع را از دولت درخواست کردیم.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.