شهرستان ها

پرداخت ۶۰۰ میلیارد تسهیلات برای اجرای پروژه‌های عمرانی و اقتصادی

خرم‌آباد- استاندار لرستان از پرداخت ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای اجرای پروژه‌های عمرانی و اقتصادی این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی خادمی شامگاه پنج شنبه در جلسه ویدئو کنفرانس ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان، اظهار داشت: یکی از برنامه‌های دولت در سال جاری که در راستای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر نامگذاری امسال به عنوان جهش تولید طراحی شده است، موافقت نامه‌هایی است که بین استان‌ها و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور منعقد شده است و تعدادی از پروژه‌های عمرانی و اقتصادی را تحت عنوان پروژه‌های جهش تولید معرفی کرده که در سال جاری به بهره برداری می رسند.

وی با بیان اینکه در استان لرستان نیز همگام با سایر استان‌های کشور این طرح اجرا می‌شود، گفت: در لرستان پروژه‌های عمرانی و اقتصادی زیادی در این چهار چوب تعریف شده که در قالب این طرح حدود ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی پرداخت می‌شود.

استاندار لرستان، تصریح کرد: برای تعدادی از طرح‌های اقتصادی و برای پرداخت این تسهیلات از طرف دولت یارانه سود تعلق خواهد گرفت و این بدان معناست که دولت وام با بهره کمتری برای اجرای طرح‌های اقتصادی به سرمایه‌گذاران واگذار می‌کند تا بتوانند این ۶۰۰ میلیارد را جذب و مراکز خود را به بهره برداری برسانند.

خادمی در ادامه افزود: در حوزه عمرانی و اجرای طرح‌های زیرساختی نیز حدود ۲۷۰ میلیارد تومان به استان لرستان اختصاص داده شده است که این اعتبار، ابلاغ شده و موافقتنامه آن با دستگاه‌های اجرایی منعقد شده است و در آینده نزدیک، فعالیت‌های اجرایی را شروع خواهند کرد.

وی در خصوص واگذاری پروژه‌های عمرانی به بخش خصوصی، گفت: یکی از سیاست‌های اصلی در بحث جهش تولید که از قبل هم روی آن تاکید شده است، واگذاری پروژه‌های عمرانی به بخش خصوصی است که در استان لرستان خوشبختانه از روند خوبی برخوردار است.

استاندار لرستان، گفت: در جلسه امروز مصوب شد ظرف چند ماه آینده تعداد حداقل ۱۰ الی ۱۱ پروژه پمپاژ آب کشاورزی به بخش خصوصی واگذار شود که در این صورت، تحول خوبی در استان و باز شدن مسیر سرمایه گذاران بخش خصوصی در ایجاد پروژه‌ها و هم اینکه تعداد زیادی از پروژه‌هایی که از سال‌های قبل روی زمین مانده و به نتیجه نرسیده در بازه زمانی کمی به نتیجه برسند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا