تاریخ : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ 15 ذو الحجة 1442 Saturday, 24 July , 2021

پرداخت ۸۵ درصد از مطالبات چایکاران استان های گیلان و مازندران

  • 27 خرداد 1400 - 9:59

رشت- رئیس سازمان چای کشور با اشاره به تاکنون ۲۹۸ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران پرداخت شده است، گفت: این میزان به صورت میانگین ۸۵ درصد سهم دولت و کارخانجات است.

به گزارش خبرنگار مهر، حبیب جهانساز شامگاه چهارشنبه در گفتگویی، اظهار کرد: از ابتدای فصل برداشت برگ سبز چای ۵۵ هزار و ۸۴۴ تن برگ از چایکاران استان‌های گیلان و مازندران خریداری شده است.

وی با بیان اینکه ۴۶ هزار و ۸۱۲ تن از برگ‌های خریداری شده از نوع درجه یک هستند، افزود: این میزان معادل ۸۳ درصد برگ‌های برداشت شده است و مابقی از نوع درجه دو هستند.

رئیس سازمان چای کشور در ادامه با اشاره به اینکه ارزش اقتصادی برگ‌های خریداری شده ۳۵۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است، گفت: از این مبلغ ۲۵ درصد سهم دولت و ۷۵ درصد نیز سهم کارخانجات چایسازی است.

وی با بیان اینکه تاکنون از این مبلغ ۲۹۸ میلیارد تومان معادل بیش از ۸۴ درصد مطالبات به حساب چایکاران شمال کشور واریز شده است، اضافه کرد: دولت ۱۰۰ درصد سهم خود را تا نیمه خرداد ماه پرداخت کرده است.

جهانساز با اشاره به اینکه کارخانجات نیز ۸۰ درصد سهم خود را پرداخت کرده‌اند، افزود: به صورت میانگین از سهم دولت و کارخانجات ۸۵ درصد مطالبات پرداخت شده است.

وی ادامه داد: کارخانجات چایسازی نیز تاکنون از برگ‌های سبز خریداری شده بیش از ۱۲ هزار تن چای خشک تولید کرده‌اند.

رئیس سازمان چای کشور همچنین به انتخابات روز جمعه اشاره و از همه چایکاران برای خلق حماسه‌ای دیگر پای صندوق‌های رأی دعوت کرد.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها