پرسرعت ترین کشورها در اینترنت موبایل و ثابت/ رتبه ایران سقوط کرد

  • 29 مهر 1399 - 14:23

آخرین گزارش متوسط سرعت اینترنت جهانی نشان می دهد متوسط سرعت موبایل در ایران ۲۰.۰۲ مگابیت برثانیه بوده و جایگاه کشور نسبت به ماه قبل ۵ پله سقوط کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  اسپید تست،  گزارش متوسط سرعت اینترنت جهانی منتشرشده است. طبق این گزارش متوسط سرعت جهانی اینترنت موبایل در سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی ۳۵.۹۶ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت جهانی اینترنت ثابت ۸۵.۷۳ مگابیت برثانیه بوده است.

 در رده بندی متوسط سرعت اینترنت موبایل ایران در رتبه ۷۷ قرار دارد که نسبت به ماه گذشته ۵ پله سقوط کرده است. همچنین  در رده بندی متوسط سرعت اینترنت ثابت، ایران بدون هیچ تغییری نسبت به ماه قبل در رتبه ۱۲۰ قرار دارد.

جایگاه ایران در فهرست متوسط سرعت اینترنت موبایل و ثابت

در رده بندی که وب سایت «اسپید تست» از متوسط سرعت اینترنت موبایل در کشورهای جهان درماه سپتامبر ارائه کرده، این شاخص در ایران ۲۷.۰۲ مگابیت برثانیه و رتبه ایران ۷۷ اعلام شده است. این درحالی است که ماه گذشته (آگوست) متوسط سرعت اینترنت موبایل کشور۲۷.۹۱ مگابیت برثانیه و رتبه ایران در فهرست مذکور ۷۲ بود.

اما  در رده بندی متوسط سرعت اینترنت ثابت در جهان جایگاه ایران بدون هیچ تغییری در رتبه ۱۲۰ است. این شاخص در ماه سپتامبر در ایران ۲۰.۶۷ مگابیت برثانیه بوده است. طبق اطلاعات موجود درماه گذشته(آگوست) متوسط سرعت اینترنت  ثابت در ایران ۲۰.۵۸مگابیت برثانیه بوده است.

بالاترین سرعت اینترنت موبایل در کره جنوبی و چین 

طبق اطلاعات موجود در وب سایت اسپید تست، سپتامبر ۲۰۲۰  کره جنوبی بالاترین متوسط سرعت اینترنت موبایل را داشته است. سرعت دانلود محتوا در این کشور ۱۲۱ مگابیت بر ثانیه اعلام شده است. این کشور ماه گذشته(آگوست) نیز رتبه  یک این رده بندی را به خود اختصاص داده بود.

 پس از آن، چین با متوسط سرعت اینترنت موبایل ۱۱۳.۳۵ مگابیت برثانیه در رتبه دوم قرار دارد. جایگاه این کشور نیز در رتبه بندی نسبت به ماه قبل تغییری نداشته است.

 در رده های سوم، چهارم، پنجم و ششم به ترتیب امارات متحده عربی(با سرعت ۱۰۹ مگابیت برثانیه) ، قطر( با سرعت ۹۲.۸۵ مگابیت برثانیه)، هلند ( با سرعت ۷۹.۷۰ مگابیت برثانیه)و نروژ ( با سرعت ۷۹.۴۹ مگابیت برثانیه) قرار دارند. 

این درحالی است که برخی از کشورهای همسایه ایران مانند ترکیه با ارائه اینترنت موبایل با م سرعت ۳۶.۷۳ مگابیت برثانیه) در رتبه ۵۴ و آذربایجان با سرعت ۳۵.۱۱مگابیت برثانیه در رتبه ۶۰  قرار دارند.

سنگاپور صاحب پر سرعت ترین اینترنت ثابت در جهان

در رده بندی متوسط سرعت اینترنت ثابت کشورهای جهان در سپتامبر۲۰۲۰، رتبه های یک تا سه مانند ماه گذشته به سنگاپور، هنگ کنگ و رومانی تعلق دارد. در این فهرست سنگاپور با ارائه اینترنت ثابت با متوسط سرعت ۲۲۶.۶۰ مگابیت برثانیه  در رتبه نخست قرار دارد. پس از آن هنگ کنگ(با متوسط سرعت۲۱۰.۷۳ مگابیت برثانیه) و رومانی(با سرعت ۱۹۳.۴۷ مگابیت برثانیه) به ترتیب در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

سوئیس با سرعت ۱۷۸.۸۱ مگابیت برثانیه در رده چهارم این فهرست قرار دارد. تایلند ( با سرعت ۱۷۵.۲۲ مگابیت برثانیه) و فرانسه (با سرعت ۱۷۳.۰۵ مگابیت برثانیه) در رتبه های پنجم و ششم هستند.

این در حالی است که برخی از همسایگان ایران مانند قطر با سرعت ۸۹.۵۹ مگابیت برثانیه در رتبه۴۴ و  قزاقستان با سرعت ۴۹.۱۲ مگابیت برثانیه در رتبه ۶۷ قرار دارند.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0