پرهیز از حضور در اجتماعات و فاصله گذاری باید با جدیت رعایت شود

  • 15 آذر 1399 - 18:53

رشت- استاندار گیلان با اشاره به افزایش تعداد شهرستان های قرمز در این استان، گفت: پرهیز از حضور در اجتماعات و فاصله گذاری باید با جدیت رعایت شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع امروز (شنبه) در جلسه ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا گیلان، این استان را از جمله استان‌های موفق در اجرای طرح غربالگری و بسیج ملی مقابله با کرونا عنوان کرد و افزود: طرح محله محور شهید «قاسم سلیمانی» با جدیت تمام و همکاری بین دستگاهی در حال اجرا است.

استاندار گیلان با بیان اینکه اجرای طرح محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی با اقدامات کارشناسی شده در تعدادی از شهرهای گیلان به اجرا در آمده است، تصریح کرد: در این طرح برخی از هتل‌ها و مراکز اقامتی به عنوان نقاهتگاه بیماران کرونایی مشغول فعالیت هستند.

وی از افزایش تعداد شهرهای قرمز کرونایی در استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: پرهیز از حضور در اجتماعات و فاصله گذاری اجتماعی باید به صورت جدی تر رعایت شود.

زارع با بیان اینکه محدودیت تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح، در شهرهای قرمز همچنان برقرار و برای شهرهای نارنجی با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر نیز محدودیت وجود دارد، گفت: الزام همراه داشتن کارت ملی برای افرادی است که تست مثبت کرونایی دارند، جهت عدم انتقال این افراد نباید از قرنطینه و خانه خارج شوند.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا در کانون توجه دولت است، افزود: سهم کارفرمایی بیمه تأمین اجتماعی در ماه‌های آذر و دی، تا دو ماه استمهال می‌شود.

زارع از ارائه تسهیلات در حوزه ورزش خبر داد و گفت: متقاضیان واجد شرایط می‌توانند تا پایان دی‌ماه نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند و اقساط تسهیلات نیز از اول خردادماه سال آینده آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه دفاتر ستادی شرکت‌های خصوصی در مناطقی که وضعیت قرمز کرونایی دارند، می‌توانند تا ۵۰ درصد از حضور کارکنان خود بهره مند شوند، خاطر نشان کرد، برنامه ریزی برای تقدیر شایسته از پرستاران استان با در نظر داشتن دستورالعمل‌های بهداشتی صورت به مناسبت روز پرستار انجام می‌شود.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0