تاریخ : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ 7 ذو القعدة 1442 Wednesday, 16 June , 2021

پروژه صهیونیستی-اماراتی برای گشایش گذرگاه دریایی میان بندر ایلات و بندر جده

  • 05 آبان 1399 - 14:41


یک روزنامه صهیونیستی از قصد امارات و رژیم صهیونیستی برای ایجاد گذرگاهی دریایی خبر داد که بندر ایلات در فلسطین اشغالی را مستقیما به بندر «جده» وصل می‌کند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی «اسرائیل هیوم» نوشت، این رژیم و امارات در حال بررسی امکان گشایش گذرگاه دریایی مستقیمی است که بندر ایلات در فلسطین اشغالی را به بندر «جده» در نزدیکی مکه مرتبط کند.

بر اساس این گزارش، در همین زمینه هیأتی اماراتی به ریاست رئیس اجرایی شرکت بین‌المللی بنادر دبی و چند مقام اماراتی دیگر هفته گذشته از بندر ایلات بازددید کرده‌اند.

این روزنامه صهیونیستی افزود، بر اساس طرحی که مدیر و مالک بندر ایلات ارائه داده‌اند کشتی‌ها در بندر ایلات لنگر می‌اندازند و «مسلمانان عرب دارای تابعیت اسرائیلی» که خواستار به جا آوردن حج هستند می‌تواند با سوار شدن بر کشتی، مستقیما به بندر جده در هفتاد کیلومتری مکه بروند.

بر اساس این گزارش، هیأت اماراتی گفته امکان اجرای این طرح وجود دارد و در آینده نزدیک دیدارهای متقابلی در این زمینه انجام خواهد شد.

درحال حاضر فلسطینی‌های ساکن اراضی اشغالی برای ادای حج ابتدای به اردن می‌روند و از طریق گذرنامه‌های موقت اردنی به عربستان سعودی سفر می‌کنند.

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها