شهرستان ها

پروژه موزه سبز در کرمان اجرا می‌شود

کرمان – معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از اجرای پروژه موزه سبز در راستای ارزیابی شرایط محیطی موزه‌های سطح این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی کرمان، مجتبی شفیعی با اشاره به اینکه طرح موزه سبز با هدف استانداردسازی موزه‌های سطح کشور اجرا می‌شود، افزود: این طرح به منظور ارزیابی شرایط محیطی موزه‌ها با توجه به شرایط اقلیمی این استان در حال انجام است.

وی با بیان اینکه استان کرمان دارای بیش از ۲۵ موزه مشارکتی و غیرمشارکتی است، اظهار کرد: در حال حاضر به موجب اجرای این طرح موزه‌های شهرستانهای کرمان، بم، جیرفت و رفسنجان مورد بازدید قرار گرفته‌اند و مرحله ابتدایی این طرح در حال انجام است.

شفیعی تصریح کرد: این پروژه که به صورت چند مرحله‌ای انجام می‌شود علاوه بر بازرسی‌های بصری ساختار موزه‌ها، تجهیزات الکتریکی و مکانیکی، شیوه‌های انبارش و بازدیدکنندگان با استفاده از ابزارهای لازم، دما و رطوبت نسبی، تخمین غلظت گاز ازون، پتانسیل خورندگی این موزه‌ها اندازه‌گیری و سپس تجزیه و تحلیل‌های فیزیکی و شیمیایی، ماکروسکوپی و میکروسکوپی و آماری می‌شوند.

وی اظهار کرد: استان کرمان به لحاظ داشتن بناهای تاریخی و محوطه‌های باستانی دارای موزه‌های متنوعی است که بازدید کنندگان خاص خود را دارد.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا