پروژه های نیمه تمام را در این دوره ۴ ساله تکمیل می‌کنیم

  • 01 مرداد 1400 - 13:26
پروژه های نیمه تمام را در این دوره ۴ ساله تکمیل می‌کنیم

منتخب ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران گفت: قصد داریم تا در این دوره چهارسال، پروژه‌های نیمه تمام گذشته را تکمیل نمائیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی چمران منتخب مردم در ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران با حضور در برنامه تهران ۲۰ در مورد برنامه‌های این دوره شورای شهر تهران در زمینه تقویت و گسترش حمل و نقل عمومی اظهار کرد: قصد داریم تا در این دوره چهار سال، پروژه‌های نیمه تمام گذشته را تکمیل نمائیم.

وی افزود: ما خودمان را در دوره‌های گذشته در زمینه حمل و نقل عمومی نشان داده‌ایم و می‌توان گفت با ۲۰۰ کیلومتر مترویی که در ١٢سال خدمت دکتر قالیباف در سمت شهردار تهران ساخته شد، سابقه خوبی را در رزومه‌مان به ثبت رسانده‌ایم و البته در دو سال ابتدایی شروع پروژه نیز شاهد نتایج مطلوبی بوده‌ایم.

چمران خاطر نشان ساخت: ما در بازه زمانی که در اختیارمان قرار دادند، توانستیم ۹۰ درصد پروژه از پروژه مذکور را به اتمام برسانیم و تنها دو خط شش و هفت باقی مانده، که بنابر پیش بینی من اگر شش ماه بیشتر فرصت داشتیم، می‌توانستیم آن را نیز تکمیل و به اتمام برسانیم.

وی ادامه داد: به عبارتی در طول چهار سال گذشته تنها نیمی از پروژه باقی مانده انجام شد، در خط هفت تنها یک الی دو ایستگاه اضافه شد و در خط شش نیز خطوط و ایستگاه‌هایی از قبل ساخته شد، تنها بهره‌برداری و افتتاح گردید.

منتخب مردم در ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: از این رو تلاش داریم، تا در زمینه متروسازی این دو خط را تکمیل نمائیم و در زمینه راه سازی شهری نیز برخی بزرگراه‌ها مانند بزرگراه یادگار امام که به اتمام نرسیده و مسیرهای دیگر که نیاز به خطوط فرعی کناری دارد را باید تکمیل نمود. البته پروژه تکمیل بزرگراه یادگار امام، پروژه‌ای بزرگ است و ما قصد داریم تا براساس طرح و برنامه‌ریزی‌مان این بزرگراه را به صورت دو طبقه طراحی نمائیم.

چمران در پایان افزود: همچنین در زمینه حمل و نقل عمومی نیز، برنامه‌هایی در رابطه با تهیه اتوبوس و واگن مترو داریم و البته تهیه این واگن‌ها یکی از مشکلات اساسی ماست؛ چرا که این واگن‌ها باید خریداری و سپس مونتاژ شود، که با توجه به تحریم‌ها بازه زمانی بیش از یک سال را لازم دارد و نمی‌توان به سرعت تحولی را در این زمینه ایجاد نمود اما برنامه‌هایمان را در زمینه اتوبوسرانی آسان‌تر می‌توان اجرا نمود به شرط آنکه هزینه اولیه آن تأمین شود.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0