پسر ایذه‌ای به دل آتش رفت تا جان ۲ نفر را نجات دهد

  • 24 شهریور 1400 - 16:16

ایذه- پسر نوجوان ایذه‌ای در آتش‌سوزی رخ داده در خانه‌ای فداکاری از خود نشان داد و فداکاریش مورد تمجید مردم قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، روزانه شاهد حوادث گوناگونی در شهرستان ایذه هستیم که کام ما را تلخ می‌کند.

شامگاه ۱۸ شهریورماه سال جاری در یکی از محلات ایذه آتش‌سوزی یک منزل گزارش شد که پسر نوجوان ایذه‌ای در این راستا فداکاری از خود نشان داد.

علی نوجوان ۱۵ ساله ایذه‌ای در حالی که آتش‌، خانه همسایه را فرا گرفته بود به دل آتش رفت تا جان دو نفر را که در این خانه زندگی می‌کردند، نجات دهد.

یکی از شاهدان عینی به خبرنگار مهر گفت: پس از وقوع آتش‌سوزی و در حالی که دو زن میان‌سال و سالخورده در آن منزل بودند، علی به دل آتش رفت و وارد خانه شد و این دو زن را در میان آتش نجات داد اما خودش دچار سوختگی شدید شد.

امرالله اورگی رئیس بیمارستان شهدای ایذه دراین‌باره به خبرنگار مهر می‌گوید: شامگاه ۱۸ شهریورماه امسال، پسر ۱۵ ساله به دنبال سوختگی در بیمارستان پذیرش و اقدامات اولیه برای این بیمار انجام شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه سوختگی بالای ۶۰ درصد بود، این نوجوان به بیمارستان سوانح سوختگی طالقانی اهواز منتقل و سپس به بیمارستان سوانح سوختگی امام موسی کاظم اصفهان اعزام شد.

«ابراهیم اسماعیلوندی» مسئول اداره آتش‌نشانی شهرداری ایذه به خبرنگار مهر گفت: حوالی ساعت ۲۲ روز هجده شهریورماه سال جاری در پی تماس تلفنی همشهریان با سامانه ارتباطی ۱۲۵ آتش‌نشانی مبنی بر حریق یک منزل مسکونی به‌طور فوری تیم‌های اطفای حریق در کمترین زمان ممکن به محل حادثه اعزام شده و اقدام به اطفای حریق کردند.

وی افزود: در این آتش‌سوزی دو خانم و یک پسر دچار سوختگی شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی لندی نوجوان پانزده ساله اکنون در شرایط ناپایدار در بخش مراقبت‌های ویژه ICU بستری است.

همچنین زن میان‌سال با درصد سوختگی پایین به‌صورت سرپایی مداوا شد اما زن سالخورده با درصد سوختگی حدود ۵۰ درصد به بیمارستان سوانح سوختگی طالقانی اهواز منتقل شد ولی به دلیل جراحات شدید جان خود را از دست داد.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0