پسماندسوزی در حواشی تهران معضل ادامه‌دار است

  • 10 آبان 1399 - 14:46

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از مشاهده و اطفاء ۱۰ مورد پسماندسوزی بدون حضور عاملان خبر داد و گفت: با عاملان برخورد قانونی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا فاضلی سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از اجرای گشت و پایش شبانه به منظور برخورد با تخلفات محیط زیستی در سطح این شهرستان همزمان با فصل سرما خبر داد.

وی در تشریح این خبر گفت: با توجه به احتمال تخلفات زیست محیطی از سوی افراد سودجو، در خارج از وقت اداری و ساعات پایانی شب، ماموران این اداره شب گذشته به منظور بررسی وضعیت زیست محیطی شهرستان و فعالیت واحدهای های مستقر در حوزه استحفاظی شهرهای نسیم شهر و گلستان و مناطق اورین، خیرآباد، بلوار پایانه، ریه، امامزاده باقر، سبزدشت، شهرک های صنعتی قلعه میر و بهاریه را مورد پایش قرار دادند.

وی در ادامه افزود: طی گشت شبانه مذکور ۱۰و احد ریخته گری مورد بررسی کارشناسان این اداره قرار گرفت و یک واحد مفتول کشی نیز شناسایی شد.

فاضلی با اشاره به مشاهده فعالیت آلاینده سه واحد ریخته گری در شهرک صنعتی قلعه میر در این گشت و پایش، تصریح کرد: هرچند این واحدهای ریخته گری مجهز به سیستم های فیلتراسیون هوا بوده اما عملکرد نامناسب سیستم ها موجب انتشار آلودگی می شود که بر این اساس اخطاریه قانونی در خصوص اصلاح عملکرد سیستم ها برای این واحدها صادر شد.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان در پایان ضمن بیان مشاهده و اطفاء ۱۰ مورد پسماندسوزی بدون حضور عاملان، تاکید کرد: این اداره با اجرای گشت و پایش های شبانه روزی، در صورت مشاهده و شناسایی تخلفات زیست محیطی با عاملان آنها برخورد قاطع و قانونی داشته و شهروندان نیز در صورت برخورد با اینگونه موارد موضوع را به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اطلاع دهند.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0