پل احداثی سیل ۹۸ به سیل ۹۹ نرسید/ریزش پروژه‌ای بعد از افتتاح!

  • 13 آذر 1399 - 13:17

خرم‌آباد- پل آیت‌الله کمالوند خرم‌آباد با گذشت یک ماه از افتتاح در پی بارش‌های اخیر ریزش پیداکرده است، پروژه‌ای که در سیل ۹۸ تخریب شد و حالا هنوز رنگِ سیل به خود ندیده دچار مشکل شده است.

جعفر طولابی فرماندار مرکز لرستان در این رابطه در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با تأیید مشکل ایجادشده برای پل آیت‌الله کمالوند اظهار داشت: خبر این موضوع را ما هم گرفتیم، کارشناسان را به محل فرستادیم تا موضوع را بررسی کنند.

وی با بیان اینکه البته پل تخریب نشده، مقداری ظاهراً تَرک برداشته است، عنوان کرد: پلیس به ما اطلاع داده که قسمتی از پل تَرک برداشته، کارشناسان را به محل فرستاده‌ایم که بررسی کنند و اگر خسارت اساسی باشد باید تردد در آن قطع شود، اگر خسارت جزئی و قابل‌ترمیم باشد شهرداری باید نواقص را به‌طور حتم برطرف کند.

فرماندار مرکز لرستان، بیان داشت: باید کارشناسان بررسی کنند که علت چه بوده و آیا مصالحی که به کار گرفته‌شده مشکل داشته است؟ پیمانکار آن سهل‌انگاری کرده و یا نظارت بر آن صورت نگرفته؟ که این‌ها همه نیازمند کار کارشناسی است.

طولابی، تصریح کرد: کارشناسان باید نتیجه را به ما بدهند و حتماً اگر جایی هم قصوری از ناحیه پیمانکار، دستگاه اجرایی و یا نظارتی صورت گرفته باشد پیگیری خواهد شد.

وی، گفت: طوری که پلیس به ما اطلاع داده نگفته‌اند که پل ریزش پیداکرده، گفتند که تَرک برداشته است، کارشناسان بررسی کنند و باید ببینیم نتایج به چه صورت است.

بنابراین گزارش، در جریان وقوع سیلاب فروردین‌ماه سال ۹۸، زیرساخت‌ها، پل‌ها، آسفالت و… سطح شهر خرم‌آباد خسارت‌های فراوانی دیدند و بعد از حدود دو سال از وقوع این سیلاب، پل کمالوند به‌عنوان یکی از پل‌های تخریب‌شده در شهر خرم‌آباد افتتاح شد.

اما هنوز یک ماه از برقراری تردد بر روی این پل نگذشته که انتشار تصاویری از ریزش آن، افکار عمومی را درگیر کرده است. ریزش این پل در زمانی رخ می‌دهد که هنوز لرستان با بارندگی جدی که منجر به سیلاب شود، مواجه نشده است.

این در حالی است که پیش‌ازاین نیز گودرز امیری معاون عمرانی استاندار لرستان از برخی نواقص در روند تکمیل این پل خبر داده بود.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0