پمپ‌های غیر مجاز پایین دست «ایوشان» جمع‌آوری شد

  • 07 مرداد 1400 - 1:13
پمپ‌های غیر مجاز پایین دست «ایوشان» جمع‌آوری شد

خرم‌آباد- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان با اشاره به جمع‌آوری پمپ‌های غیر مجاز پایین دست سد «ایوشان» گفت: در این راستا از کشت ۳۰۰ هکتار محصول آبدوست جلوگیری به عمل آمد.

به گزارش خبرگزاری مهر، داریوس حسن نژاد در سخنانی اظهار داشت: با تلاش و پیگیری‌های شرکت آب منطقه‌ای، گروه‌های گشت و بازرسی منابع آب، پیگیری‌های دادستان و… و در راستای حفظ و صیانت از منابع آب و برخورد با متخلفان و جلوگیری از تنش‌های اجتماعی در منطقه و احقاق حقوق حقابه داران پایین دست سد «ایوشان» تعدادی از مهم‌ترین موتور تلمبه‌های های غیر مجاز پایین دست این سد جمع آوری شد.

وی گفت: با جمع آوری تعداد ۵ دستگاه موتور تلمبه غیر مجاز از برداشت غیر مجاز آب از کانال تحت پوشش شبکه پایاب و همچنین رودخانه خروجی از سد برای آبیاری حدود ۳۰۰ هکتار از کشت‌های آبدوست غیرمجاز (سیب زمینی) در منطقه جلوگیری شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان افزود: در یک ماه گذشته چندین بار به صاحبان موتور تلمبه‌های غیر مجاز مربوطه تذکر و اخطار داده شده بود که نسبت به جمع آوری موتور تلمبه‌های خود اقدام کنند.

حسن نژاد بیان داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته توسط مدیر و کارشناسان منابع آب شهرستان خرم آباد و بعد از صدور حکم توسط دستگاه قضائی و همکاری عوامل نیروی انتظامی بالاخره تعدادی از مهم‌ترین موتور تلمبه‌های غیر مجاز نصب شده جمع آوری و به انبار شرکت آب منطقه‌ای منتقل شد.

وی افزود: شرکت آب منطقه‌ای لرستان و مدیریت منابع آب شهرستان خرم آباد بار دیگر ضمن اخطار به همه متخلفین و برداشت کنندگان غیرمجاز آب که باعث تضییع حقوق حقابه بران و کشاورزان زحمتکش می‌شوند، مطابق ماده ۴۵ قانون توزیع عادلانه آب برخورد قانونی کرده و ضمن جمع آوری همه تجهیزات غیر مجاز نسبت به اخذ خسارت به منابع آبی اقدام خواهد کرد.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0