تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

پنهان‌کاری مبتلایان به کرونا عامل افزایش این بیماری در جامعه است

  • 11 آبان 1399 - 14:33

همدان – مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد کرونا در استان همدان پنهان‌کاری مبتلایان به کرونا را عامل افزایش این بیماری در جامعه دانست.

اسدالله ربانی مهر در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه کرونا همچون بسیاری از بیماری‌ها واگیردار است هرچند به دلایل خاصی از اهمیت ویژه ای در شرایط امروزی برخوردار است،، گفت: کرونا یک بیماری ناشناخته است و مردم و حتی پزشکان شناخت زیادی از آن ندارند.

وی با بیان اینکه همین وضعیت باعث نگرانی مردم شده است، ادامه داد: قدرت واگیر کرونا بالا است و از طرفی مردم با محدودیت‌های خاص چون قرنطینه آشنایی ندارند و همین باعث شده بیماری کرونا نسبت به سایر بیماری‌ها از شرایط خاص تری برخوردار باشد و نگرانی‌های مردم را افزایش دهد هر چند می‌توان با رعایت پروتکل‌ها از این بیماری در امان ماند و دچار استرس نشد.

ربانی مهر با اشاره به اینکه این روزها آمار مبتلایان به کرونا در استان همدان، کشور و حتی در جهان رو به افزایش است، گفت: دلایل زیادی برای علت این موضوع بیان شده اما مسافرت‌ها، برگزاری مراسم عزا و عروسی و عدم رعایت پروتکل‌ها در این مسئله مهم نقش دارد.

وی با بیان اینکه موضوع مهم دیگری که در افزایش آمار مبتلایان این روزها مؤثر است پنهان کاری بسیاری از افراد مبتلا به کرونا است که علائم کمی دارند اما به اشتباه احساس می‌کنند کرونا ندارند و در جامعه رفت و آمد دارند، گفت: همین باعث شده این افراد باعث ابتلای دیگران به کرونا شود و آمار ابتلاء و فوتی‌ها افزایش پیدا کرده و نگرانی‌های زیادی در جامعه ایجاد شود.

مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد کرونا در استان همدان بابیان اینکه کرونا یک «جرم اجتماعی» نیست بلکه یک بیماری است که افراد زیادی در رده‌های مختلف سنی به آن مبتلا می‌شوند، گفت: هیچ اشکالی ندارد که یک نفر ابتلایش به کرونا را اعلام کند.

وی گفت: بیمار شدن به علت کرونا نباید هیچ‌گونه محدودیتی به لحاظ شغلی و اخلاقی برای افراد داشته باشد و همه افراد جامعه باید کمک به سلامت شهروندان را مدنظر قرار دهند و به محض دیدن علائم به مرکز بهداشتی و درمانی مراجعه کرده و روند درمان خود را طی کنند تا ناخواسته ناقل بیماری نباشند.

ربانی مهر گفت: مردم باید به این آگاهی برسند که کرونا جرم اجتماعی نیست و افراد مبتلا، بیماری خود را پنهان نکنند و با رعایت پروتکل‌ها و سپری کردن زمان درمان از ابتلای دیگران جلوگیری کنند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها