پوتین: می توانیم محدودیت های کنونی تولید نفت را حفظ کنیم

  • 03 آبان 1399 - 17:32


رئیس جمهور روسیه گفت نیازی برای تغییر در توافق کنونی کاهش تولید نیست اما همزمان تمدید کاهش تولید برای مدت طولانی تر را نیز رد نکرد.


به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفت روسیه نیازی برای تغییر در توافق کنونی کاهش تولید نمی بیند اما اگر شرایط بازار خوب باشد، تمدید کاهش تولید برای مدت طولانی تری را رد نکرد.

اظهارات وی، شفاف ترین سیگنال ها از سوی روسیه مبنی بر این که، این کشور آماده است تا به کاهش تولید بی سابقه در مواجه با بازار نفت آشفته گرفتار در اپیدمی کرونا و فزونی عرضه، ادامه دهد.

اوپک پلاس میزان تولید خود را از ژانویه 2017 با هدف ایجاد توازن در بازار و تقویت قیمت ها و کاهش ذخایر کاهش دادند. آنها در حال حاضر میزان تولید خود 7.7 میلیون بشکه در روز کاهش داده‌اند.

در آغاز این رقم 9.7 میلیون بشکه در روز بود و قرار است در ماه ژانویه میزان تولید خود را با کم کردن 2 میلیون بشکه در روز به 5.7 میلیون بشکه در روز برسانند.

پوتین گفت با عربستان و آمریکا در ارتباط است. آمریکا عضو اوپک پلاس نیست.

«ما معتقدیم نیازی نیست که همه چیز را در توافقمان تغییر دهیم، ما به دقت در حال رصد این هستیم که بازار در حال بهبود است. مصرف نیز در حال افزایش است.»

پوتین ادامه داد: «با این حال، این را رد نمی کنیم که می توانیم محدودیت های کنونی در مورد تولید را حفظ کنیم و به سرعتی که قبلا برنامه ریزی کرده بودیم آنها را برداریم.»

پوتین تصریح کرد: «روسیه نه به افزایش قیمت و نه به کاهش قیمت نفت علاقه دارد.»

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0