پولیتیکو: ماموریت ارتش آمریکا در سوریه بدون تغییر می‌ماند

  • 05 مرداد 1400 - 23:54


پولیتیکو: ماموریت ارتش آمریکا در سوریه بدون تغییر می‌ماند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دولت آمریکا در حال خارج کردن تمامی نیروهای خود از افغانستان بوده و به طور رسمی ماموریت نیروهای خود در عراق را به حالت استشاری تبدیل کرده اما عملیات ارش آمریکا در سویه بدون تغییر خواهد ماند و مقام‌های آمریکایی انتظار دارند انتشار دارند صدها نظامی این کشور همچنان در سوریه باقی خواهند ماند.

نشریه آمریکایی پولیتیکو در گزارشی با اشاره به این موضوع نوشت: «حدود ۹۰۰ نظامی آمریکا در سوریه باقی خواهند ماند تا به حمایت و ارائه مشاور به نیروهای دموکراتیک سوریه در مبارزه با داعش ادامه دهند».

یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود در همین باره گفت: «در حال حاضر هیچگوه تغییری را در ماموریت نیروهای آمریکایی در سوریه پیش بینی نمی‌کنم».

در حالی که «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا به دنبال پایان «جنگ‌های بی پایان» در عراق و افغانستان است اما عملیات بی سرو صدای پنتاگون در سوریه همچنان جریان دارد. پس از هفت سال جنگ و دو تلاش توسط «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا برای خروج نیروهای آمریکایی از سوریه، مقامات دولتی و نظامی آمریکا به پولیتیکو گفتند که دولت در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای ایجاد تغییر در عملیات نظامی آمریکا درسوریه ندارد.

در حال تکمیل…


خبرگزاری فارس

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0