تاریخ : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 27 رمضان 1442 Saturday, 8 May , 2021

پکن بار دیگر خواستار کاهش روابط آمریکا با تایوان شد

  • 21 آبان 1399 - 17:12

سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس مطبوعاتی امروز خود خواستار توقف تبادلات و روابط آمریکا و تایوان شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «وانگ ونبین» سخنگوی وزارت خارجه چین، با اشاره به توافقات اخیر واشنگتن و تایوان، خواستار کاهش سطح مناسبات آمریکا و تایوان شد.

پس از آنکه واشنگتن و تایپه اعلام کردند که در ماه جاری مذاکرات اقتصادی برگزار خواهند کرد که تایوان آن را نقطه عطف مهمی در روابط دو کشور خوانده است، چین از آمریکا خواست تا ارتقای روابط با تایوان را متوقف کند.

وانگ ونبین، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در نشست خبری خود در این زمینه گفت که چین مخالف هرگونه تبادلات رسمی بین واشنگتن و تایپه است.

تایوان اعلام کرده است که هیاتی را به رهبری وزیر امور اقتصادی خود برای افتتاحیه بیستمین نشست گفتگوی مشارکت سرمایه گذاری اقتصادی آمریکا و تایوان به واشنگتن اعزام خواهد داشت.

کیت کراچ، معاون وزیر امور خارجه امریکا که دیدار ماه سپتامبر وی از تایوان خشم مقامات چینی را در پی داشت، ریاست هیات امریکایی را برعهده خواهد داشت.

ونبین افزود: چین از ایالات متحده می خواهد تا هرنوع تبادل یا تماس رسمی با تایوان و نیز ارتقای روابط با این جزیره را متوقف کند.

گفتنی است چین جزیره تایوان را جزو قلمرو خود می داند و افزایش حمایت از آن، ازجمله فروش تسلیحات جدید و دیدار مقامات ارشد از این جزیره از سوی آمریکا را به مثابه هشداری فزاینده در این زمینه می داند.

لازم به ذکر است که روابط چین و آمریکا در زمان ترامپ به دلایل متعددی، ازجمله دخالت آمریکا در امور تایوان، به شدت تیره بوده است و مقامات چینی بارها درباره دخالت آمریکا در این جزیره هشدار داده اند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها