ورزش

پیتر باچا: ایران دریایی از کشتی گیران خوب است/ امکانات کمپ کشتی ایران را در هیچ جای دیگری از دنیا ندیده بودم

پیتر باچا عضو مجارستانی هیأت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی با اشاره به کیفیت بالای کشتی گیران ایرانی گفت: ایران دریایی از کشتی گیران خوب و سطح بالا است.


به گزارش ایلنا، پیتر باچا عضو مجارستانی هیأت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی در گفتگو با فدراسیون کشتی درباره سفرش به ایران گفت: سفر خیلی خوب و قابل توجهی به ایران داشتم و مذاکرات خوبی با علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی ایران صورت گرفت و قرار شد که از تجربیات ایران استفاده کنیم. در صحبت‌هایی که داشتیم اردوی مشترک تیم های ملی ایران در مجارستان مورد بحث قرار گرفت و همچنین مقرر شد که سایر کشورهای اروپایی با رایزنی‌هایی که صورت می گیرد، با توجه به امکاناتی پیشرفته‌ای که وجود دارد، کمپ های تمرینی‌شان را در ایران برگزار کنند.

باچا همچنین درباره تلاش‌های ایران برای عضویت در هئیت رئیسه اتحادیه جهانی هم اظهار داشت: ایران با توجه به جایگاه بزرگی که در کشتی دنیا دارد، می تواند در اتحادیه جهانی کشتی پست داشته باشد و در این زمینه امیدوارم با رایزنی‌هایی که صورت می گیرد، ایران در اتحادیه جهانی صاحب کرسی شود و در این زمینه من هم تا جایی که امکان داشته باشد، در کنار ایران خواهم بود.

عضو مجارستانی هئیت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی که همراه تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان مجارستان برای شرکت در تورنمنت بین‌المللی سرخس به ایران آمده بود،  درباره بازدید از خانه کشتی و کمپ تیم‌های ملی، تصریح کرد: امکانات کشتی ایران خیلی عالی است و چنین امکاناتی را تا به حال در جای دیگری ندیده بودم. سالن بدنسازی، تجهیزات تمرینی و امکانات کاملی که برای تغذیه کشتی گیران در نظر گرفته شده بود، در حد عالی بود. به طوری که کاش نوجوانان فرنگی کار مجارستان می توانستند دو تا سه هفته در این کمپ اردو بزنند.

 باچا افزود: ایران دریایی از کشتی گیران خوب است که در سطح بالا و با کیفیتی مبارزه می کنند و حضور کشتی گیران نوجوان مجارستانی این فرصت را در اختیارشان گذاشت که بتوانند با نفرات بهتر و بالاتری از نظر فنی نسبت به خودشان کشتی بگیرند و تمرین کنند و این مسئله می تواند به بهتر شدن کشتی‌هایی که می گیرند، کمک کند.

وی همچنین در ادامه به میزبانی سرخس در تورنمنت بین‌المللی کشتی فرنگی نوجوانان اشاره کرد و گفت: میزبانی سرخس خیلی خوب بود و تماشاگرانی که در سالن بودند، واقعا پر شور بودند و این هیجان مبارزها را بالا برده بود. اینکه فدراسیون کشتی ایران تصمیم گرفته که مسابقات بین‌المللی را در خارج از تهران و در شهرهای دور از پایتخت برگزار کند، تصمیم خوبی است.  

عضو هیئت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی با تشکر از مهمان نوازی ایرانی‌ها، تاکید کرد: پذیرایی ایرانی ها فوق العاده بود و آنها مردم مهمان نواز و خوش برخوردی بودند که از ما به گرمی استقبال کردند. تنها نکته منفی رانندگی در خیابان ها بود که کار را سخت می کرد!

باچا افزود: در بازگشت به مجارستان، در مصاحبه با رسانه ها حتما از مهمان نوازی ایرانی‌ها صحبت خواهم کرد و خواهم گفت که تبلیغات منفی که علیه کشورتان می شود، واقعیت ندارد و دروغ است.


انتهای پیام/

منبع خبرگزاری ایلنا

دکمه بازگشت به بالا