تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

پیروزی حزب حاکم هند و متحدانش در ایالت کلیدی «بیهار»

  • 21 آبان 1399 - 12:45

در جریان رقابت های انتخابات محلی در هند، ائتلاف حزب حاکم و متحدانش توانست در ایالت کلیدی «بیهار» بر رقیبان خود پیروز شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، بر اساس اعلام تارنمای کمیسیون انتخاباتی هند حزب بهاراتیا جاناتا ( BJP) (حزب حاکم هند) و متحد منطقه ای آن، یعنی جاناتا دال یونایتد (JDU) توانستند ۱۲۵ کرسی از ۲۴۳ کرسی مجلس قانونگذاری ایالت کلیدی بیهار را به دست بیاورند.

نتایج این انتخابات که صبح امروز چهارشنبه اعلام شد بدین معنی است که «نیتیش کومار» که از سال ۲۰۰۵ به عنوان وزیر ارشد این ایالت خدمت می کرده است، همچنان در سمت خود باقی خواهد ماند.

همچنین ائتلاف احزاب مخالف، راشتریا جاناتا دال (JDP) که رقیب ائتلاف حاکم است، نیز توانست ۱۱۰ کرسی این ایالت را به دست بیاورد.

پیروزی ائتلاف نخست وزیر هند، درحالی است که مخالفان او به واسطه عملکرد ضعیف وی در زمینه شیوع کرونا در هندوستان که مرگ ۱۲۷۰۰۰ تن در این کشور را در پی داشته است، انتقادات شدیدی به وی وارد کرده اند.

هند در جریان دور دوم نخست وزیری «نارندرا مودی» علاوه بر ضعف عملکرد در مورد شیوع کرونا، شاهد کوچک شدن اقتصاد، گسترش منازعات اجتماعی و اعتراضات شدید علیه قوانین تبعیض آمیز بوده است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها