پیروزی مقابل لهستان تداعی‌گر روزهای خوب والیبال بود

  • 03 مرداد 1400 - 9:46

پیشکسوت والیبال ایران تأکید کرد: جنگندگی سال‌ها از والیبال ایران، دور و بازی مقابل لهستان تداعی‌گر روزهای خوب والیبال ایران بود.

ناصر شهنازی در گفتگو با خبرنگار مهر پس از پیروزی تیم ملی والیبال مقابل لهستان گفت: ابتدا تبریک می‌گویم، این پیروزی جای تبریک به جامعه ورزش و والیبال کشور دارد. تیم ملی در گام نخست بازی‌های المپیک، برد ارزشمندی مقابل لهستان به دست آورد. این یک شروع طوفانی برای والیبال ایران است. نشان دادیم که در المپیک می‌توانیم متفاوت‌تر از لیگ ملت‌ها باشیم.

وی ادامه داد: الکنو پیش از شروع المپیک قول‌هایی داده بود و ما نیز به اعتبار رزومه او اعتماد کردیم و امروز این نشان داد که تیمی متفاوت از لیگ ملت‌ها در المپیک رونمایی کرده است. سعید معروف یک والیبال استثنایی بازی کرد؛ والیبالی که در روزهای اوج از او دیده بودیم. با کمترین خطا و بهترین عملکرد ملی‌پوشان را تغذیه کرد.

کارشناس والیبال ایران تأکید کرد: با جابجایی که الکنو در تیم ملی انجام داد و مرندی را به عنوان لیبروی باتجربه و اصلی انتخاب کرد، در دریافت شرایط بهتری داشتیم و همین باعث شد سعید معروف در تغذیه بازیکنان عملکرد عالی داشته باشد. درواقع می‌توانم بگویم در مقابل لهستان، یک تیم بودیم. ۱۱ دفاع مقابل کورک و لئون که جزو بهترین‌های دنیا هستند، داشتیم و این یک موفقیت است. شاید در حمله از نظر آماری، لهستان بهتر بود اما ما نسبت به آنها خطای کمتری داشتیم.

شهنازی افزود: حتی در سرویس لهستان برتر از ما بود اما آن چیزی که باعث پیروزی‌مان شد، ضریب هوشی خوب سعید معروف در شرایط حساس بود؛ به همراه جنگندگی و انگیزه بازیکنان برای هر توپ به ویژه در امتیازهای حساس، آنها جنگیدند. این جنگندگی سال‌ها از والیبال ایران دور بود و بازی مقابل لهستان تداعی‌گر روزهای خوب والیبال ایران شد. ملی‌پوشان میل «خواستن» را صرف کردند.

پیشکسوت والیبال ایران درباره عملکرد الکنو نیز گفت: الکنو تلاش خود را کرد، در تایم‌اوت‌ها و تعویض‌ها به خوبی عمل کرد و همه شرایط برای یک پیروزی ایده‌آل بود. در گروهی قرار داریم که هر چقدر در رتبه بالاتر باشیم، بهتر است. امیدوارم این شروع خوب ادامه و در بازی‌های بعدی تداوم داشته باشد. مهم‌ترین نکته این است که والیبالیست‌ها در شرایط سختی که مردم زندگی می‌کنند، مرهم زخم‌هایشان شده‌اند و برای ساعتی خنده را بر لبان مردم آورده‌اند. به ملی‌پوشان خسته‌نباشید می‌گویم؛ همین که خنده را بر لبان مردم آوردند، کار بزرگی بود.

شهنازی در پایان درباره بازی مقابل ونزوئلا گفت: ونزوئلا در گروه ایران و تونس در گروه مقابل، جزو تیم‌های ضعیف هستند که شاید با یکدیگر برای کسب مقام بهتر رقابت کنند. فکر نمی‌کنم برای ایران حریف سختی باشد اما نباید آنها را به هیچ عنوان دستکم گرفت. پیروزی مقابل لهستان و بازی مقابل ونزوئلا می‌تواند یک ریکاوری پیش از مسابقه سوم باشد. ایتالیا، کانادا و ژاپن حریفان سرسختی هستند بنابراین در هر بازی با تفکر مناسب باید مقابل حریفان با آمادگی وارد زمین شوند.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0