تاریخ : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰ 5 ذو القعدة 1442 Monday, 14 June , 2021

پیر جهان از طریق رنکینگ راهی المپیک شد

  • 24 فروردین 1400 - 9:29


دونده ۴۰۰متر با مانع کشورمان با قهرمانی در مسابقات بین‌المللی دوومیدانی جام امام رضا(ع) از طریق رنکینگ سهمیه المپیک را برای کشورمان به ارمغان آورد.


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، مهدی پیرجهان پس از قهرمانی در دوی ۴۰۰متر با مانع مسابقات بین‌المللی دوومیدانی جام امام(ع) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تجربه مسابقات در فضای باز بسیار اتفاق خوبی است و خوشحالم که مسابقاتی در این سطح در ایران برگزار شد.

قهرمان دوی ۴۰۰ متر بامانع، با بیان اینکه سطح بعضی از تیم‌ها بالا بود عنوان کرد: تیم‌های زیادی باید در مسابقات شرکت می‌کردند اما کرونا اجازه نداد، امیدوارم این مسابقات در مشهد ادامه داشته‌باشد، چند سالی است که با فاصله زیادی از رقیب دوم رقابت می‌کنم اما خوشحالم که بهترین نتیجه را در این مسابقات بین المللی کسب کردم.

وی افزود: خوشبختانه از طریق رنکینگ توانستم سهمیه المپیک را کسب کنم و وارد مسابقات توکیو شوم و بعد از ۲ ماه در مسابقات دایموند لیگ قطر جواب قبول شدنم آمده است.

پیرجهان بیان کرد: شکر خدا تاکنون دغدغه‌ها به کمک رییس فدراسیون دو و میدانی مرتفع شده، میزبانی مشهد بسیار خوب بوده است و از عوامل تشکر می‌کنم.

دونده المپیکی ایران تصریح کرد: ورزشگاه آفتاب انقلاب در جایی قرار دارد که راس باد است، در این ورزشگاه هم باد وجود داشت ولی همین تنوعی که ورزشگاه امام رضا(ع) برای ورزشکاران ایجاد کرده از لحاظ روحی برای ورزشکار دارای لول بالایی است.

وی با بیان اینکه فدراسیون تاکنون کارهای خوبی انجام داده و حمایت کرده است، تاکید کرد: المپیک جای کوچکی نیست و آروزی هر ورزشکاری رقابت در المپیک است امیدوارم سهمیه ایران در المپیک بیشتر شود تا شاهد افتخار آفرینی ایرانیان در المپیک باشیم، حدود ۶ تا هفت مسابقه دیگر تا المپیک دارم و فقط یک مسابقه داخلی دیگر را شرکت می‌کنم و در مسابقات پیش رو تلاش دارم کسب مقام کنم.

گفتنی است؛ ۵۰ نفر اول رنکینگ جهانی به المپیک دعوت می‌شوند و پیرجهان با رتبه ۲۴ به المپیک دعوت شده و ۴۰ صدم با رکورد المپیک فاصله دارد.

انتهای پیام/ ۷۰۰۶۶دونده ۴۰۰متر با مانع کشورمان با قهرمانی در مسابقات بین‌المللی دوومیدانی جام امام رضا(ع) از طریق رنکینگ سهمیه المپیک را برای کشورمان به ارمغان آورد.

خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها