تاریخ : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021

پیشتازی نامزد سوسیالیست‌ها در انتخابات ریاست جمهوری پرو

  • 26 اردیبهشت 1400 - 20:16

نظرسنجی‌های انجام شده توسط یک مؤسسه بین‌المللی حاکی از پیش افتادن پدرو کاستلو، نامزد سوسیالیست‌ها در انتخابات ریاست جمهوری پرو است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده در خصوص انتخابات ریاست جمهوری کشور پرو، «پدرو کاستلو» نامزد احزاب سوسیالیست این کشور در رقابت با «کیکو فوجیموری» نامزد راست‌گرایان پیش افتاده و به احتمال زیاد اکثریت آرا را در اختیار خواهد داشت.

بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط مؤسسه بین‌المللی «داتوم»، کاستلو که طی روزهای اخیر از محبوبیت بسیار زیادی در میان سرمایه گذاران و کارگران معادن مس در پرو برخوردار شده، ۴۲ درصد آرا انتخابات ریاست جمهور در این کشور را از آن خود ساخته و این در حالیست که رقیب وی، یعنی فوجیموری با کسب ۴۰ درصد آرا در رقابت نزدیک با وی به سر می‌برد.

کاستلو که هم اکنون به حرفه معلمی مشغول است، پیشتر رهبری اتحادیه کارگران معادن پرو را بر عهده داشته و مهمترین شعار انتخاباتی وی، لزوم ایجاد تغییرات در قانون اساسی به منظور ملی سازی معادن پرو است؛ شعاری که منجر به افزایش کم نظیر محبوبیت وی در میان کارگران معادن در این کشور شده است.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها