تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰ 11 ذو القعدة 1442 Sunday, 20 June , 2021

پیشرفت ۷۶ درصدی پروژه خط لوله گوره-جاسک

  • 05 آبان 1399 - 15:03

پیشرفت فاز نخست طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک به ۷۶.۵ درصد رسیده و این طرح ملی با وجود مصائب تحریم و همچنین شیوع ویروس کرونا در کشور، در حال انجام است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نفت، علی جعفرزاده، قائم‌مقام طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک در شرکت متن درباره آخرین وضع پیشرفت این طرح توضیح داد: هم‌اکنون پیشرفت فاز نخست طرح به ۷۶.۵ درصد رسیده است و تمام امکانات و نیروها بسیج شده‌اند تا فاز نخست این طرح راهبردی تا پایان سال به بهره‌برداری برسد و انتقال بیش از ۳۰۰ هزار بشکه نفت خام از گوره به جاسک امکان‌پذیر شود.

وی احداث خط لوله، تلمبه‌خانه‌های ۲ و ۴، ۲ ایستگاه توپکرانی و برق‌رسانی را از جمله اهداف فاز نخست طرح ملی گوره-جاسک عنوان کرد و گفت: تا پایان سال، ۲ میلیون بشکه از ظرفیت مخازن جاسک نیز به مدار خواهد آمد.

قائم‌مقام طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک با بیان اینکه هم‌اکنون پیشرفت بخش احداث خط لوله طرح به بیش از ۶۲ درصد رسیده است، ادامه داد: تاکنون نزدیک به ۷۰۰ کیلومتر خط لوله به سایت تحویل و بیش از ۳۰۰ کیلومتر لوله‌گذاری انجام شده است که بر اساس برنامه پیش‌رو، تمام گستره خط لوله که حدود هزار کیلومتر است تا پایان امسال تست، نصب و عملیاتی خواهد شد.

جعفرزاده با اشاره به استفاده حداکثری از کالاها و تجهیزات ساخت داخل در این طرح ملی، به ورق ترش، لوله‌ها، شیرآلات ۴۲ اینچی، شیرهای دستی و کنترلی، سیستم کنترل و… به‌عنوان مصادیق اصلی ساخت داخل در طرح اشاره و عنوان کرد: حدود ۹۵ درصد کالاهای طرح از محل تولیدات داخل تأمین شده و به واسطه اجرای این طرح برای حدود ۸ هزار نفر به‌صورت مستقیم و ۱۵ هزار نفر به‌صورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی صورت گرفته است.

این مقام مسؤول با اشاره به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مسیر اجرای طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک، گفت: واقعیت این است که کرونا شرایط کار را بسیار سخت‌تر کرده و با وجود این، دست‌اندرکاران طرح بدون هیچ تعطیلی و بی‌وقفه برای به ثمر رساندن این طرح در تلاش هستند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها