• امروز : دوشنبه - ۴ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Monday - 26 July - 2021

پیشنهاد جدید فدراسیون والیبال به باشگاه‌ها برای ادامه مسابقات لیگ برتر

  • 05 آبان 1399 - 14:55


فدراسیون والیبال برای برگزاری ادامه مسابقات لیگ برتر مدل جدیدی را به باشگاه پیشنهاد کرد.


به گزارش خبرگزاری فارس، نشست هم‌اندیشی نحوه ادامه مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران  یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، از ساعت ۱۴ امروز (دوشنبه) با حضور نمایندگان باشگاه‌ها در آکادمی ملی المپیک آغاز شد.

روش برگزاری مسابقات به سبک لیگ ملت ها از جمله مواردی بود که پیش از شروع رقابت های لیگ برتر از سوی برخی باشگاه ها پیشنهاد داده شد، اما مورد تایید فدراسیون قرار نگرفت. 

در لیگ ملت ها تمام کشورهایی که در مسابقات حضور دارند حداقل یک دور میزبان خواهند شد. مرحله نهایی هم به کشوری داده می شود که شاید اصلاً به جمع 6 تیم نهایی راه پیدا نکرده باشد. 

با توجه به اینکه از مدل 16 تیمی لیگ ملت ها الگوبرداری شده است. بر اساس این مدل برگزاری مسابقات، تعداد بازی ها براساس لیگ جاری خواهد بود و تجمع تیم ها در یک شهر کم خواهد شد. ضمن اینکه هزینه های تیم ها هم بسیار کمتر خواهد شد.

در نهایت 6 تیم صعود خواهند کرد تا در دو گروه سه تیمی در یک شهر با هم رقابت خواهند کرد. از طرفی می توان 8 تیم به مرحله بعد صعود کنند و با روش های مختلف مقابل هم قرار بگیرند. با این روش تیم ها تا 20 اسفند ماه درگیر مسابقات خواهند بود.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها