بین الملل

پیشنهاد کویت برای اعتماد سازی میان لبنان و کشورهای عربی


وزیر خارجه کویت پس از دیدار با رئیس‌جمهور لبنان گفت، پیام خود برای ایجاد اعتماد دوباره میان کشورهای عربی و لبنان را تحویل داده و منتظر پاسخ بیروت است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،  «احمد ناصر المحمد الصباح» وزیر خارجه کویت که شنبه (دیروز) وارد لبنان شده امروز با «میشل عون» رئیس‌جمهور این کشور دیدار کرد.

بر اساس گزارش «النشره»، وی پس از دیدار با عون در کاخ «بعبدا» گفت، درباره دلیل اصلی سفرش به لبنان با عون صحبت کرده است.

وزیر خارجه کویت تصریح کرد: حامل یک پیام کویتی، خلیجی (کشورهای حاشیه خلیج فارس) ، عربی و بین‌المللی به عنوان اقدامات و ایده‌های پیشنهادی برای اعتمادسازی مجدد با لبنان هستم؛ آنها (لبنانی‌ها) اکنون در صدد بررسی آن هستند و انشاءالله به زودی پاسخ ما را می‌دهند.

احمد ناصر المحمد الصباح هم چنین گفت: قصد دخالت در امور داخلی لبنان را نداریم.

این نخستین سفر وزیر یک کشور عربی حاشیه خلیج فارس به لبنان از زمان بروز تنش در روابط دو طرف بر سر اظهارات «جورج قرداحی» وزیر اطلاع رسانی سابق لبنان است که تجاوز ائتلاف سعودی به یمن را بیهوده توصیف کرده بود.

وی دیروز نیز با «عبدالله بو حبیب» همتای لبنانی خود و نیز «نجیب میقاتی» نخست‌وزیر لبنان دیدار کرد.

وزیر خارجه کویت دیروز گفت: من سه پیام آورده‌ام که اولی همدردی با مردم لبنان است و دوم اینکه نمی‌خواهیم لبنان سکویی برای هجمه به کشورهای عربی و خلیج‌(فارس) باشد و در امور هیچ کشور عربی دخالت کند و سوم اینکه لبنان باید به تعهدات خود برای ایجاد  اصلاحات مورد نیاز پایبند باشد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا