تاریخ : سه شنبه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۰ 9 رمضان 1442 Tuesday, 20 April , 2021

پیش‌بینی رویترز از تشکیک در نتایج انتخاباتی و اعتراضات آمریکا

  • 07 آبان 1399 - 8:24

نتایج یک نظرسنجی حاکی از آن است که بیش از ۴۰ درصد از طرفداران هر یک از احزاب جمهوریخواه و دموکرات آمریکا، زیر بار شکست نامزد مورد علاقه خود نخواهند رفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، نتیجه نظرسنجی که به طور مشترک از سوی «رویترز» و مرکز سنجش افکار عمومی «ایپسوس» انجام شد؛ حاکی از آن است که در اردوگاه جمهوریخواهان و دموکرات‌ها، از هر ۱۰ حامی انتخاباتی دونالد ترامپ و جو بایدن، چهار تن از آنها در صورت ناکامی نامزد مورد علاقه خود، حاضر به پذیرش نتیجه انتخاباتی نخواهند بود.

طبق این نظرسنجی، ۴۳ درصد از حامیان بایدن، زیر بار پیروزی ترامپ نخواهند رفت و در مقابل، ۴۱ درصد از آمریکایی‌هایی که خواهان تمدید دوره زمامداری ترامپ هستند؛ پیروزی بایدن را نخواهند پذیرفت.

در این میان، ۲۲ درصد از حامیان بایدن و ۱۶ درصد از حامیان ترامپ از تمایل برای حضور در اعتراضات خیابانی در صورت عدم توفیق نامزد مورد علاقه‌شان خبر دادند.

به گزارش مهر، این آمار و ارقام در حالی ارائه می‌شود که ترامپ با انتقاد از روند رای‌گیری پُستی که به کند شدن شمارش آراء انتخاباتی منجر خواهد شد، از احتمال بروز تقلب در این دور از انتخابات آمریکا سخن گفته است.

از سوی دیگر، احتمال بروز ناآرامی‌های پساانتخاباتی نیز مطرح شده که می‌تواند تحت تاثیر نفوذ گروه‌های راست یا چپ افراطی، به خشونت کشیده شود.

اما نکته جالب درباره نظرسنجی رویترز آن است که به‌رغم گمانه‌زنی‌های قبلی، تمایل طرفداران نامزد دموکرات برای حضور در اعتراضات خیابانی، ۶ درصد بیشتر است.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code