سیاسی

پیش‌نویس راهبرد انتخاباتی اصلاح‌طلبان در راه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات


پیگیری‌های خبرنگار فارس حکایت از این دارد که پیش‌نویس راهبرد انتخاباتی اصلاح‌طلبان در کمیته سیاسی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات نهایی شده و پس از تصویب این راهبردها سازوکار انتخاباتی اصلاح‌طلبان احتمالا تا اواخر آبان‌ماه راه‌اندازی می‌شود.


به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، اصلاح‌طلبان پس از عملکرد دولت روحانی و همچنین نتیجه انتخابات اسفندماه سال 98، شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان که در سه انتخابات سال‌های 92، 94 و 96 به عنوان نهاد تصمیم‌گیر ایفای نقش می‌کرد را تعطیل و پس از آن جلسات در قالب شورای هماهنگی جبهه اصلاحات برگزار شد.

پیگیری‌های خبرنگار فارس حکایت از این دارد که کمیته سیاسی جبهه اصلاح‌طلبان، راهبردهای انتخابی اصلاح‌طلبان را باید تا اواخر مهرماه تهیه و برای تصویب به صحن شورای هماهنگی جبهه اصلاحات ارائه دهد. 

گفته می‌شود که در این راهبردها در خصوص چگونگی ورود اصلاح‌طلبان به انتخابات 1400 نامزدها و سازوکار انتخاباتی پیشنهادات و نظراتی از سوی کمیته سیاسی این شورا ارائه شده است و پس از تصویب این راهبرد، سازوکار انتخاباتی اصلاح‌طلبان در اواخر آبان‌ماه رسماً آغاز به کار خواهد کرد.

گمانه‌زنی‌های زیادی در خصوص سازوکار انتخاباتی اصلاح‌طلبان وجود دارد. برخی‌ها می‌گویند که احتمالا اصلاح‌طلبان در قالب همان شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان فعالیت را از سر بگیرند یا پارلمان اصلاحات راه‌اندازی کنند، اما با توجه به اینکه اختلاف‌نظر در مورد آغاز مجدد شورای عالی و پارلمان اصلاحات زیاد است، شاید سازوکار جدید دیگری از سوی اصلاح‌طلبان راه‌اندازی شود. 

هم‌اکنون نامزدی چهره‌های مطرح این جریان در رسانه‌ها برای انتخابات 1400 مطرح می‌شود که مصطفی هاشمی‌طبا،‌ محسن هاشمی، اسحاق جهانگیری، غلامحسین کرباسچی از سوی حزب کارگزاران، محمدرضا خاتمی، مصطفی معین، رضا اردکانیان از سوی حزب اتحاد ملت، محمدرضا عارف از سوی بنیاد امید ایرانیان و … مطرح می‌شوند، اما در گفت‌وگویی که خبرنگار فارس با برخی از چهره‌های حزبی اصلاح‌طلب داشت، آنها این اسامی را در حد گمانه‌زنی دانستند و تأکید داشتند که تمام اصلاح‌طلبانی که بنا دارند برای انتخابات 1400 نامزد شوند، باید در سازوکار جدید اصلاح‌طلبان مطرح و پس از تأئید اعضا نام‌نویسی کنند. 

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا