پیکر مطهر آزاده، جانباز وروای دفاع مقدس درگناوه تشییع شد

  • 26 شهریور 1400 - 1:48

گناوه- پیکر مطهر «غلامشاه جمیله ای» آزاده، جانباز و از روایان مطرح دوران دفاع مقدس در گناوه تشییع و در قطعه ایثارگران به خاک سپرده شد.

به گزارش خبرنگار مهر، پیکر مطهر «غلامشاه جمیله ای» آزاده و جانباز دوران دفاع مقدس و از راویان مطرح و مشهور جبهه‌های حق علیه باطل روز پنج شنبه در بندر گناوه تشییع و به خاک سپرده شد.

در این آئین که در میان حزن و اندوه مردم ولایتمدار و هم رزمان و یادگاران دوران دفاع مقدس برگزار شد پیکر مطهر آزاده و جانباز سرافراز در قطعه ایثارگران آرامستان گناوه آرام گرفت.

زنده یاد جمیله ای از راویان معروف در جنوب کشور در حوزه دفاع مقدس بود که براثر حادثه برق گرفتگی دار فانی را وداع گفت.

وی چندین مرحله به صورت داوطلبانه در میادین نبرد حق علیه باطل حضور یافت و در جزیره مجنون به اسارت نیروهای بعثی درآمد و محل اسارت وی کمپ ۱۳ رومادیه عراق بود.

مرحوم جمیله ای علاوه بر حضور داوطلبانه در جبهه‌های حق علیه باطل و گذراندن سال‌های سخت اسارت در زندان‌های دشمن بعثی پس از بازگشت به وطن، نیز راوی سال‌های دفاع مقدس و ایثارگری‌ها و رشادت‌ها و جانفشانی‌های شهدا، رزمندگان و هم رزمان خود در دفاع مقدس و دوران اسارت شد و از مطرح ترین روایان در این زمینه در کشور محسوب می‌شد.

خاطرات و دل نوشته‌های این آزاده و جانباز سرافراز به نام «نبرد مجنون» و از «مجنون تا رمادیه » منتشر شده است.

خبرگزاری مهر نیز در سال‌های گذشته در دو مصاحبه و گفتگو جداگانه با این رزمنده، جانباز و آزاده سرافراز، خاطرات وی را با عنوان «اسارت جبهه‌ای دیگر بود / آرمان‌گرایی آزادگان زیر سخت‌ترین شکنجه‌ها» و «ماجرای روزهای سخت شنیدن خبر ارتحال امام خمینی (ره) در اسارت منتشر کرد.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0