پیگیری تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری‌ها/استخدام دهیاران مقدور نیست

  • 01 آبان 1399 - 12:59

اردبیل – معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: پیگیر بخشنامه از سوی وزیر کشور و اخذ مجوز از امور استخدامی‌ها برای تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری ها هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی جمالی‌نژاد در پیش از ظهر پنجشنبه سمینار یک روزه شهرداران استان اردبیل با بیان اینکه شهرداری‌های از بدو تأسیس نهادی غیر دولتی بوده است اظهار کرد: تمام نهادهای غیر دولتی و خصوصی برای موفقیت در برنامه‌ها نیازمند مدیرانی خلاق و ایده پرداز هستند.

وی مدیران گلخانه‌ای را در شهرداری‌ها آسیب جدی دانست و گفت: جهش و توسعه در حوزه شهری نیازمند کار و فکر خلاقانه و ایده پردازی است و صرفاً تأمین امکانات و بودجه یک شهر را آباد نمی‌کند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور جذب سرمایه گذار بخش خصوصی را در عمران و توسعه شهری ضروری دانست و افزود: امروزه جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در بخش‌های مختلف شهری و استفاده از طرح‌ها و ایده‌های نو برای کسب درآمدهای پایدار و مستمر از جمله مهم‌ترین ارکان برای توسعه شهری بسیار با اهمیت است و در کنار آن فعال‌سازی خیرین شهرساز در تأمین بخشی از زیرساخت‌های شهری می‌تواند بسیار مثمر ثمر واقع شود.

جمالی نژاد متذکر شد: حضور سازمان همیاری پرتحرک در استان‌ها می‌تواند کمک زیادی داشته باشد و بسیاری از امور را به این بخش محول کرد.

وی در خصوص تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری‌ها نیز گفت: اقداماتی در این خصوص انجام شده و بخشنامه‌ای از سوی وزیر در دست پیگیری است و در حال اخذ مجوز از امور استخدامی‌ها هستیم.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور همچنین به پیگیری حل مشکل نظارت دیوان محاسبات در شهرداری‌ها اشاره کرد و گفت: برای حل مشکلات شهرها اقدامات متعددی با وجود کمبود و محدودیت امکانات انجام شده است.

جمالی نژاد با اعلام نظر مساعد برای حل برخی موانع تخصیص اعتبارات و مطالبات ادامه داد: این موضوع در دست پیگیری است تا تمامی شهرهای کوچک و بزرگ از مطالبات برخوردار باشند.

وی در خصوص مشکلات استخدامی دهیاران گفت: ما نمی‌توانیم ۳۷ هزار دهیار را استخدام کنیم اما می‌توان تدابیری اندیشید که مشکلات کاهش یافت. بخش قابل توجهی از دهیاران تحصیلات بالایی دارند و بیش از دو هزار دهیار زن داریم.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در خصوص ساختمان بلاتکلیف روستاها نیز گفت: این بحث مهمی است و لازم است استان‌ها با جدیت دنبال کنند.

جمالی نژاد با بیان اینکه تخصیص قیر به استان اردبیل به صورت ویژه دیده خواهد شد، افزود: برای خرید نردبان هم اقداماتی صورت گرفته است. انتظار داریم همه شهرداری‌ها پروژه‌ای را به عنوان پروژه عمرانی برای پرداخت از ماده ۵۸ معرفی کنند.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0