تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

پیگیری طرح نیروگاه تلمبه ذخیره ای در شهرستان بدره

  • 16 آبان 1399 - 10:05

ایلام- نماینده حوزه جنوب ایلام در مجلس از پیگیری طرح نیروگاه تلمبه ذخیره ای در شهرستان بدره خبر داد و گفت: این طرح در کنار سد سیمره اجرایی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، بهزاد علیزاده عصر پنجشنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات شهرستان بدره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهرستان بدره در حوزه‌های کشاورزی و گردشگری اشاره کرد و اظهار کرد: دو ظرفیت کشاورزی و گردشگری می‌تواند کمک قابل توجهی به شهرستان انجام دهند.

وی ادامه داد: در حوزه کشاورزی باید تلاش شود از دشت ولی عصر تا زرانگوش شهرستان بدره، یک وجب زمین بدون آب وجود نداشته باشد.

نماینده مردم دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره در مجلس شورای اسلامی در ادامه به اقدامات صورت گرفته برای راه اندازی طرح تلمبه ذخیره‌ای در کنار سد سیمره واقع در شهرستان اشاره کرد و گفت: یکی از مطالبات مردم شهرستان اجرای طرح نیروگاه تلمبه ذخیره‌ای است که می‌تواند در رونق اشتغال و تولید انرژی نقش بسزایی داشته باشد.

علیزاده عنوان کرد: با رایزنی‌های صورت گرفته با وزیر نیرو امیدوار هستیم این پروژه با انتخاب سرمایه گذار وارد فاز اجرایی شود.

وی گفت: با توجه به تأثیر حوزه کشاورزی در زندگی مردم، تسریع در اجرای پروژه‌های آبیاری و تکمیل ایستگاه‌های پمپاژ زید، زرانگوش و تلخاب و شهرک ولی عصر و دشت هندمینی ضروری است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها