تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

«پ.ک.ک» مسئولیت انفجار خط لوله نفت کردستان عراق را برعهده گرفت

  • 10 آبان 1399 - 18:52


رسانه‌های منطقه کردستان عراق گزارش دادند که گروهک پ.ک.ک مسئولیت انفجار خط لوله انتقال نفت خام این منطقه به ترکیه را برعهده گرفته است.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، گروهک «حزب کارگران کردستان» (پ.ک.ک) مسئولیت انفجار لوله انتقال نفت منطقه کردستان عراق را بر عهده گرفت.

رسانه‌های منطقه کردستان عراق امروز شنبه گزارش دادند که این گروهک در رسانه‌ها و سایت‌های خبری اعلام کرده است که عناصر مسلح این گروهک «عملیات انتقامی موفقی» را اجرا کرده و خط لوله انتقال نفت منطقه کردستان عراق را که از منطقه «باغوک» در استان ماردین ترکیه (جنوب) می‌گذرد، هدف قرار داده است.

حکومت منطقه کردستان عراق ساعات اولیه بامداد امروز شنبه رسما از توقف صادرات نفت این منطقه از طریق ترکیه به دنبال «اقدام تروریستی» خبر داد و آن را محکوم کرد (جزئیات بیشتر).

رسانه‌های عراق صبح امروز همچنین از وقوع انفجار مهیب در خط انتقال گاز در استان «المثنی» در جنوب این کشور خبر دادند (جزئیات بیشتر).

بنا به گفته مقامات اربیل، این انفجار چهارشنبه گذشته صورت گرفته و صادرات نفت «به طور کامل» متوقف شده است.

در بیانیه‌ای که حکومت منطقه کردستان عراق منتشر کرده، آمده است: «ما این اقدام را محکوم می‌کنیم و تأکید داریم که این گونه اقدامات باعث پیچیده‌شدن مسائل منطقه و به طور کلی منطقه خواهد شد».

«کردستان ۲۴» نوشت که این اقدام پ.ک.ک به صورت گسترده بر منطقه کردستان عراق تأثیر خواهد گذاشت؛ چرا که حقیقتاً با بحران مالی شدیدی روبه‌رو است؛ بحرانی که به زعم این رسانه، بعد از شیوع کرونا و اقدام دولت فدرال عراق در عدم پرداخت حقوق کارمندان منطقه کردستان در کنار کاهش شدید قیمت نفت در بازارهای جهانی شدیدتر شده است.

انتهای پیام/.


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها