تاریخ : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 27 رمضان 1442 Saturday, 8 May , 2021

چالش ابتلای یک اردونشین کشتی به کرونا/ دیگر کشتی‌گیران هم مبتلا شده‌اند؟

  • 11 آبان 1399 - 16:01

اعلام خبر ابتلای محمدرضا گرایی به کرونا در پایان اردوی فرنگی‌کاران، چالشی را پیش روی تیم‌های ملی کشتی قرار داده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، روز گذشته در اعلام خبر برپایی دور دوم اردوی تیم ملی کشتی فرنگی همزمان با برگزاری مسابقات انتخابی از سوی فدراسیون کشتی، اعلام شد که تست کرونای محمدرضا گرایی مثبت شده و به همین دلیل علاوه بر غیبت در مسابقه انتخابی، در اردوی بعدی نیز حاضر نخواهد شد.

نمونه کرونای این کشتی‌گیر در حالی مثبت شده که او هم برای لیگ و هم در شروع اردوی تیم ملی تست داده و نتیجه آن منفی بوده است. سپس با حال مساعد روانه منزل شده و پس از آن از طریق هیئت کشتی استان فارس به فدراسیون نامه زده شده که محمدرضا گرایی به کرونا مبتلاست.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

با توجه به اینکه حالا همه می‌دانند بعد از زمان ابتلا، چند روز زمان می‌برد تا علائم بروز کند، طبیعتاً  گرایی تنها می‌توانسته در اردوی قرنطینه تیم ملی به این ویروس مبتلا شده باشد. این در حالی است که در آغاز اردوی تیم‌های ملی آزاد و فرنگی، تنها تست کرونای امین میرزازاده مثبت بود که همراه با هم اتاقی‌هایش دوباره قرنطینه و تست مجدد از او گرفته شد که با منفی بودن تست دوم او هم اجازه تمرین با سایر کشتی‌گیران را پیدا کرد.

البته این روزها در صحت تست کرونا نیز شک و تردید زیادی وجود دارد و همان‌طور که از ابتدا، کرونا یک غافلگیری بزرگ برای جامعه پزشکی دنیا بود، حالا نیز علاوه بر تغییراتی که در علائم ابتلا ایجاد شده، تردیدهای زیادی نیز درباره تست‌های مربوط به کرونا وجود دارد.

اگر تست رضا گرایی در ابتدای اردو منفی بوده، چطور می‌تواند در اردوی قرنطینه به کرونا مبتلا شده باشد؟ اگر تست او حالا مثبت شده است، طبیعتاً افراد زیادی در اردوی تیم‌های ملی آزاد و فرنگی به این ویروس مبتلا شده‌اند، چراکه اکنون اردوی دو تیم در خانه کشتی برگزار می‌شود و آنها علاوه بر رستوران، امکانات بدنسازی و تشک کشتی، از جکوزی مشترک نیز استفاده می‌کنند.

اگر خوش‌بینانه به موضوع نگاه کنیم که همه این موارد در معرض ضدعفونی دائم قرار داشته‌اند، اما حسین اسدی که با محمدرضا گرایی تمرین کشتی انجام داده و محمدعلی گرایی برادر بزرگتر رضا و همچنین حسین نوری که قبلاً خودش نیز به کرونای حاد مبتلا شده بود، نیز در معرض ابتلا به این ویروس هستند.

این موضوع چالش جدید تیم ملی فرنگی خواهد بود. البته دور جدید اردوی تیم‌های ملی، بعد از انجام تست کرونای مجدد از کشتی‌گیران و مربیان آغاز می‌شود. به همین دلیل اگر خدای ناکرده کشتی‌گیر یا مربی دیگری نیز به کرونا مبتلا شده باشند، از حضور آنها در مسابقه انتخابی و اردوی جدید جلوگیری خواهد شد.

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها