چاپ و انتشار کتاب «در امتداد من» در کهگیلویه و بویراحمد

  • 02 آبان 1399 - 13:57

یاسوج- رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد از چاپ و انتشار کتاب «در امتداد من» مجموعه آثار پوستر احمد وجدان نژاد در این مرکز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شریف اسلامی افزود: کتاب «در امتداد من» مجموعه‌ای از آثار پوستر احمد وجدان نژاد هنرمند گرافیست هم استانی است که از سوی حوزه هنری و با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی استان به چاپ رسیده است.

اسلامی بیان کرد: این کتاب شامل ۷۴ اثر پوستر با موضوعات مختلف در زمینه‌های اجتماعی و فرهنگی و مذهبی در ۸۸ صفحه مصور رنگی توسط انتشارات آنا پناه به چاپ رسیده است.

وی اظهار داشت: احمد وجدان نژاد یکی از هنرمندان مستعد استان در بخش گرافیک است که تاکنون بارها در جشنواره‌ای ملی و بین المللی درخشیده است.

اسلامی به پتانسیل بالای هنرمندان استان و سطح گسترده فعالیت‌های آنان اشاره کرد و گفت: آثار بسیار خوبی در بخش‌های مختلف از دیگر هنرمندان جمع آوری شده که در صورت مهیا شدن شرایط مالی تصمیم داریم در آینده نزدیک اقدام به چاپ و انتشار آنان نمائیم.

وی همچنین از حمایت رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان برای چاپ و انتشار این کتاب تقدیر کرد.

بنابراین گزارش، مسعود نجابتی عضو انجمن گرافیست‌های ایران و مدرس گرافیک مقدمه این کتاب را به رشته تحریر درآورده است.

وی در مقدمه این کتاب آورده است: بی تردید هر سفر ارمغانی دارد، خاصه اگر به جاهای دوردست و بِکر باشد. سال ۱۳۹۵ در ادامه برگزاری دوره‌های آموزشی در سطح کشور و در معیت همکار و همراه همیشگی جناب استاد سید مهدی حسینی برای نخستین بار رهسپار شهر زیبای یاسوج شدیم.

این سفر به دعوت حوزه هنری استان کهکیلویه و بویر احمد در قالب یک کارگاه آموزشی سه روزه و در جمع باصفای طراحان گرافیک استان شکل گرفت. ارمغان این سفر هم علاوه بر لذت حضور در طبیعت زیبای یاسوج، آشنایی نزدیک با جوانان هنرجو و مستعد و خوش فکر این خطه کهن از ایران عزیز بود.

احمد وجدان نژاد یکی از این استعدادها بود که توانایی‌هایش خیلی زود و در همان روز نخست کارگاه به وضوح دیده شد و توجهات را به سوی خود جلب کرد. او را می‌توان مصداق بارز رویش‌های انقلاب دانست.

جوانی متعهد، خوش روحیه و با ایمان به کاری که انجام می‌داد. ارتباط ما به آن کارگاه سه روزه محدود نشد و طبق روال سایر کارگاه‌های کشوری تا به امروز ادامه یافت.

ارتباطی که به فضل خدا و با حضور خیل جوانان غیور و مدد اساتید و همکاران دلسوز، یک شبکه از طراحان جوان و حرفه‌ای را در کشور رقم زده که در مواقع لزوم و در بحبوحه این جنگ ناجوانمردانه فرهنگی به میدان آمده و ایفای نقش می‌کنند و بحمدالله اکنون گوشه‌ای از این نقش آفرینی‌ها به همت حوزه هنری استان و بر اساس رسالتی که بر دوش دارد در این مجموعه به زینت طبع آراسته شده و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

احمد وجدان نژاد متولد ۱۳۶۸ یاسوج، دارای مدرک کارشناسی گرافیک است و تاکنون موفقیت‌های چشمگیری در جشنواره‌های ملی و بین المللی داشته است که می‌توان به دریافت جایزه جشنواره بین المللی گرافیک تایوان، برگزیده مسابقه جهانی اکسپوی میلان، برگزیده مسابقه جهانی پوستر چین و برگزیده در جشنواره‌های جهانی FINIمکزیک، ترکیه، اسلواکی، آمریکا و … اشاره کرد.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0