• امروز : یکشنبه - ۱۰ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Sunday - 1 August - 2021

چرا تیم ملی والیبال از قعرنشین لیگ ملت‌ها شکست خورد؟

  • 26 خرداد 1400 - 12:45

محمدرضا دامغانی می‌گوید که ترکیب شش نفره ایران در ابتدای بازی با استرالیا نشان می‌داد که آلکنو دنبال برد بوده و دوست داشته که پیروز میدان شود.

محمدرضا دامغانی در گفت و گو با ایسنا، در خصوص علت شکست ۳ بر ۲ ملی پوشان والیبال ایران مقابل استرالیای قعرنشین گفت: با استرالیا خوب بازی نکردیم و باید بگویم که در دریافت اصلا خوب نبودیم. اگر در دریافت خوب نباشیم قطعا ملی پوشان والیبال هم در حمله نمی توانند موفق عمل کنند. همچنین اگر در سرویس خوب نباشیم آمار دفاعی هم خوب نخواهد بود. آلکنو قبل از اعزام ملی پوشان به این رقابت ها تاکید کرده بود که باید روی دریافت و سرویس های ایران کار شود که متاسفانه مقابل استرالیا در این دو فاکتور خوب نبودیم.

او ادامه داد: به دلیل باخت در دو بازی قبل، ملی پوشان روحیه خوبی نداشتند و انتقادات از بازیکنان مخصوصا میلاد عبادی پور باعث شد از نظر روحی، تیم ملی والیبال ایران خوب نباشد. با توجه به اینکه استرالیا قعر جدول بود و پیش‌بینی می کردیم که در این بازی به پیروزی برسیم، به دلیل مسائلی که گفته شد بازی را به حریف واگذار کردیم.

دامغانی گفت: ترکیب شش نفره ایران در ابتدای بازی نشان می داد که آلکنو دنبال برد بوده و دوست داشته که پیروز میدان شود. هنگامی که رئیس فدراسیون با آلکنو در خصوص این رقابت ها صحبت کرده بود قرار شد که نتایج لیگ ملت های والیبال مهم نباشد و بازیکنان برای المپیک آماده شوند. همچینن قرار شد که شناخت آلکنو از بازیکنان بیشتر شود تا سرمربی روس والیبال ایران ۱۲ بازیکن مد نظر خود را برای مسابقات المپیک انتخاب کند.

او با بیان اینکه نمی گوید برد و باخت مهم نیست و هر تیمی در صورت باخت به آن عادت می کند، ادامه داد: اولین هدف ایران در این مسابقات محک زدن بازیکنان بود. همچنین قرار شد که بازیکنان بعد از مدت‌ها دوری از تیم ملی به دلیل ویروس کرونا، در جو بازی‌ها قرار بگیرند. اگر منتقدان این موضوع را در نظر بگیرند قطعا می توان کارشناسی‌های صحیحی انجام داد. 

این کارشناس والیبال ایران اضافه کرد: در چند سال گذشته مقابل استرالیا پیروز بودیم اما اگر اشتباه نکنم در تهران از این تیم شکست خوردیم و المپیک ۲۰۱۲ را از دست دادیم. پس از شکست مقابل استرالیا نمی توان گفت که کار برای تیم ملی تمام شده چرا که نکات مثبتی در این شکست برای تیم ملی ایران وجود دارد، همچنین اگر پیروز می شدیم نمی توانستیم ادعا کنیم که در المپیک حریف هایمان را شکست خواهیم داد. باید بگویم این بازی ها محکی برای سرمربی تیم ملی والیبال و بازیکنان است. 

دامغانی درباره علت تعویض نشدن میلا عبادی پور در این بازی گفت: اگر بخواهم در ۱۰ سال گذشته از بازیکن مطمئن و با کیفیتی نام ببرم قطعا به نام عبادی پور اشاره می کنم. به این بازیکن در این رقابت ها انتقاداتی شد و باید گفت که او به دلیل درگیر بودن در لیگ لهستان کمی از نظر روحی و جسمی خسته به نظر می رسد اما قطعا آلکنو می داند چه کار می کند. ما پشت قاب تلویزیون نمی دانیم که در ذهن آلکنو چه می گذرد و باز هم تاکید می کنم که هدف این رقابت ها آمادگی و شناخت بازیکنان است نه نتیجه.

او در پایان گفت: نکته مهمی که وجود دارد این است که حاشیه امن برای بازیکنان، از بین رفته و هیچ بازیکنی قاطعانه نمی تواند اظهار کند که مسافر توکیو خواهد شد و همین موضوع رقابت را بین بازیکنان زیاد کرده است.

انتهای پیام

خبرگزاری ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0