تاریخ : پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰ 8 ذو القعدة 1442 Thursday, 17 June , 2021

چرا هزینه سنوات دانشجویان دکترا متفاوت است/ دانشجوها از نیمسال ۱۱ مشمول پرداخت هزینه می شوند

  • 04 آبان 1399 - 6:02


معاون آموزشی دانشگاه تهران به چرایی تفاوت هزینه سنوات دانشجویان دکترا پاسخ داد و گفت: در این دانشگاه در نیمسال ۱۱ دانشجویان مشمول پرداخت هزینه سنوات می شوند.


سید حسین حسینی معاون آموزشی دانشگاه تهران در گفت ‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس در پاسخ به علت تفاوت هزینه سنوات دانشجویان دکترا، شرایط تحصیل رایگان در دوره های روزانه دکترای حرفه ای تخصصی را تشریح کرد.

وی توضیح داد: طبق آئین نامه آموزشی مدت مجاز تحصیل در دوره روزانه دکتری برای همه دانشجویان ۸ نیمسال تحصیلی است و بعد از آن دانشجویان حتی در دوره های رایگان روزانه هم باید هزینه پرداخت کنند.

حسینی گفت: بر اساس مقررات آموزشی هزینه سنوات دانشجویان دکترا توسط دانشگاه تعیین می شود و از این رو ممکن است برای دانشجویان مختلف متفاوت باشد.

*دانشجویان از نیمسال ۱۱ به بعد مشمول پرداخت هزینه سنوات هستند

معاون آموزشی دانشگاه تهران گفت: در دانشگاه تهران دانشجویان در نیمسال ۹ و ۱۰ از پرداخت شهریه معاف هستند که این معافیت هم برای دانشجویان دوره روزانه و هم برای دانشجویان دوره های شهریه پرداز است.

حسینی ادامه داد: در این دانشگاه در نیمسال ۱۱ دانشجویان مشمول پرداخت هزینه سنوات می شوند.

وی با تاکید بر اینکه، بر اساس مقررات آموزشی هزینه سنوات دانشجویان دکترا توسط دانشگاه تعیین می شود، گفت: تعرفه شهریه سنوات در دانشگاه تهران از نیم سال ۱۱ به بعد بر اساس شهریه سال ورود دانشجو به دانشگاه محاسبه و از دانشجو اخذ می شود.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها