تاریخ : دوشنبه, ۲۰ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 29 رمضان 1442 Monday, 10 May , 2021

چشم انداز بسیج سازندگی تشکیل جبهه های محرومیت زدایی است

  • 02 آذر 1399 - 16:21

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: بسیج سازندگی اولویت های اصلی کشور را برای خود به یک رسالت مهم تبدیل کرده است. چشم انداز عالی بسیج سازندگی تشکیل جبهه های خدمت رسانی و محرومیت زدایی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، همزمان با ایام هفته مبارک بسیج و در حاشیه جلسه کارگروه بسیج سازندگی سپاه روح الله استان مرکزی، ۱۸۱پروژه محرومیت زدایی با حضور سردار زهرایی مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور، سردار کریمی فرمانده سپاه روح الله، استاندار استان مرکزی مهندس آقازاده و مهندس منصوری مدیرعامل بنیاد علوی، بصورت ویدئو کنفرانس افتتاح و بهره برداری شد.

این پروژه ها شامل احداث ۲۴پروژه انتقال آب کشاورزی، احداث۵پروژه انتقال آب شرب، احداث ۲۰ استخر ذخیره آب و بند خاکی، احداث ۶پروژه خدمات روستایی(پل و جاده بین مزارع)، اجرای ۱۴پروژه مرمت و لایروبی قنوات، تکمیل ۱۰پروژه مراکز فرهنگی، مذهبی(مسجد، حسینیه و …) و احداث ۱۰۲ واحد مسکونی محرومین می باشد.

سردار زهرایی مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور در جلسه کارگروه بسیج سازندگی سپاه روح الله استان مرکزی گفت: بسیج سازندگی وجود ندارد اگر روحیه جهادی و گروه های جهادی وجود نداشته باشد.

وی افزود: بسیج سازندگی در راستای تحقق مطالبات مقام معظم رهبری گام برمی دارد و امروز بسیج سازندگی اولویت های اصلی کشور را برای خود به یک ماموریت و رسالت مهم تبدیل کرده است. چشم انداز عالی بسیج سازندگی تشکیل جبهه های خدمت رسانی و محرومیت زدایی است که این جبهه در امتداد جبهه مقاومت است و در راستای تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی حرکت می کند. یکی از وظایف مهم بسیج سازندگی تعامل و هم افزایی با نهادهای انقلابی و دستگاه های اجرایی برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی است. امروز اگر دستگاه های اجرایی و نهادهای انقلابی توان و ظرفیت پای کار آوردن بسیج مردمی را ندارند، بسیج سازندگی در طی این سال ها نشان داده می تواند در تحقق این امر مهم موفق عمل کند. همچنین بسیج سازندگی در اعتماد سازی و پای کارآوردن مردم در طول این سال ها بسیار موفق عمل کرده که نمونه های آن در طول بحران های گذشته همچون زلزله، سیل و کرونا به وضوح دیده می شود.

سردار زهرایی همچنین در خصوص عملکرد گروه های جهادی در کشور افزود: گروه های جهادی به شکل داوطلبانه و مخلصانه، پیش قراولان و موتور محرک تشکیل جبهه سازی خدمت رسانی هستند که از همه حق و حقوق دنیایی خود گذشتند و از هیچ تلاشی برای خدمت رسانی به مردم فروگذار نمی کنند. امروز جهادگران بی ادعا و مخلصانه طلایه داران جبهه سازی خدمت رسانی و محرومیت زدایی هستند که در راستای تحقق اهداف جبهه مقاومت به امت اسلامی خدمت رسانی می کنند.

سردار زهرایی در ادامه تصریح کرد: یکی از مطالبات مهم مقام معظم رهبری که در پیام ۹ بندی ایشان تاکید شده، تبدیل کردن گفتمان جهادی به گفتمان عمومی جامعه است و بسیج سازندگی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

وی با اشاره به سامانه مرکزی گروه های جهادی افزود: اطلس گروه های جهادی امروز یک مجموعه عظیم در کشور است که بیش از ۴۲ هزار گروه جهادی فعال را در کشور تقسیم بندی کرده است، که بیش از ۳۰ هزار گروه بیش از یک سال فعالیت می کنند و ۱۲ هزار گروه آن امسال تشکیل شده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: با توجه به شرایط امروز کشور و شیوع گسترده بیماری کوید ۱۹ طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، نهضت سراسری کمک مومنانه و نهضت سراسری جهش تولید جز اولویت های سازمان بسیج جهت خدمت رسانی به مردم خواهد بود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها