تاریخ : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 27 رمضان 1442 Saturday, 8 May , 2021

چشم طمع دشمن با طنین‌انداز شدن نوای تفکر بسیجی کور می‌شود

  • 02 آذر 1399 - 15:12


رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: اگر در کشور، نوای دلنشین تفکر بسیجی طنین انداز شود، چشم طمع دشمنان و بدخواهان مردم و نظام اسلامی کور خواهد شد.


به گزارش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، در جلسه صبح امروز شورای معاونان و مدیران نهاد نماز جمعه که به صورت حضوری و مجازی برگزار شد، ضمن تبریک هفته بسیج به بسیجیان، فرماندهان بسیج و فرمانده عالی بسیجیان جهان اسلام و گرامیداشت یاد شهدای بسیجی گفت: بسیج، مکتبی ترین و مردمی ترین نیروی مقاومت جهان است که همیشه در نقطه نیاز اسلام و قرآن و انقلاب اسلامی حاضر است و خالصانه و بی ادعا، با روحیه جهادی به خدمت می پردازد و درخشش فرزندان برومند ملت در میدان مقابله با کرونا و حمایت معیشتی از نیازمندان در مقطع زمانی اخیر، به ویژه پس از عملیاتی سازی راهبرد محله محوری، نمونه موفق و جدید تجلی این ظرفیت خودانگیخته و خودجوش است.

وی افزود: از بسیجیان غیور انتظار میرود بر اساس منویات رهبر حکیم انقلاب اسلامی(مدظله العالی)، در عرصه جنگ نرم و با رویکرد فرهنگی – اجتماعی، به مرکزیت مساجد، در همه محله ها حضور مؤثر داشته باشند و یک قدم جلوتر از دشمن حرکت کنند و در عین گستردگی تشکیلاتی، چابکی خود را حفظ کنند.

امام جمعه موقت تهران، با اشاره به تعابیر لطیف و عمیق امام راحل عظیم الشأن(رضوان الله تعالی علیه) در خصوص بسیج گفت : مفهوم این معنا که بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق میدهد، هر روز بیشتر درک میشود و واقعیت این است که اگر در کشور، نوای دلنشین تفکر بسیجی طنین انداز شود، چشم طمع دشمنان و بدخواهان مردم و نظام اسلامی کور خواهد شد.

حاج علی اکبری ادامه داد : بسیج آن نقطه اصلی است که حرکت انقلاب اسلامی را به تبار خودش متصل میکند و امتداد آن را تا دامنه ظهور تضمین می کند و بر اساس نگاه عالی اسلامی ، یکی از ارکان اصلی است که مردم را به میدان تمدن سازی می آورد. در عین حال باید توجه داشت که فرهنگ بسیجی، اعم از تشکیلات بسیج محسوب میشود و به همین دلیل فراگیر است و در مرزها محصور نیست و توانسته منتشر شود و عطر تفکر بسیجی را در سایر کشورهای منطقه پراکنده کند و یارگیری نماید  و در برخی نقاط جبهه مقاومت، نهادسازی نموده است. 

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با عمل به رهنمودهای امام راحل و امام حاضر که به روشنی اقتضائات تفکر بسیجی را در رهنمودهای خود تبیین کرده اند، بسیج در همه صحنه ها حضور داشته باشد و علاوه بر تقویت ارتباط و تعمیق پیوند خود با مساجد، به جبهه آرایی بر اساس تفکرات انقلابی بپردازد.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها