چمنیان: تراکتور یکی از مدعیان اصلی لیگ برتر و آسیا خواهد بود/ باید منتظر ظهور پدیده‌های جدید باشیم

  • ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۸

مشاور فنی تیم فوتبال تراکتور تبریز معتقد است این تیم با جذب بازیکنان بین‌المللی و جوان، پتانسیل بالایی دارد و یکی از مدعیان اصلی لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود.

عباس چمنیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره شرایط تیم تراکتور اظهار داشت: خدا را شکر تیم روند خوبی دارد. امسال شرایط لیگ نسبت به سال‌های گذشته از نظر مبالغ قرارداد بازیکنان و بازارگرمی‌هایی که صورت گرفت، بسیار متفاوت‌تر از سال‌های قبل بود. به همین دلیل در مجموعه باشگاه تراکتور تلاش کردیم با آرامش و حوصله کار را پیش ببریم و بدون اینکه اسیر جو نقل‌وانتقالات شویم، چند بازیکنی را که مدنظر داشتیم، جذب کنیم. خوشبختانه سه بازیکن بزرگ‌مان (شجاعی، دژاگه و حاج‌صفی) هم به جمع ما اضافه شدند.

وی افزود: حاج‌صفی با توجه به اینکه در اردوهای تیم ملی حضور داشت از آمادگی خوبی برخوردار بود، اما حتی تصور هم نمی‌شد اشکان دژاگه و مسعود شجاعی تا این حد آماده به تمرینات بازگردند. این دو بازیکن حرفه‌ای هستند و با تمرینات خاصی که برای آنها در نظر گرفته شده، به همراه هادی محمدی و قادری به صورت جداگانه با بدنساز تیم تمرین می‌کنند و فکر می‌کنم در هفته پیش رو به جمع تیم اضافه شوند. در مجموع تراکتور تلفیقی از بازیکنان بین‌المللی و جوانان است و فکر می‌کنم این بازیکنان در طول فصل جاری و فصل‌های آینده خیلی می‌توانند به تیم ما کمک کنند. عملکرد ما در بازی سپاهان هم در مقایسه با دو بازی تدارکاتی قبلی رو به رشد بود و خوشبختانه بچه‌ها بازی به بازی بهتر و هماهنگ‌تر می‌شوند. انتظار ما هم همین است که بازیکنان بین‌المللی‌مان در فاصله کوتاهی با ایده‌های تاکتیکی هماهنگ شوند. ما یک بازی تدارکاتی دیگر هم مدنظر داریم و فکر می‌کنم تیم ما تقریباً آماده است تا لیگ را شروع کند.

مشاور فنی کادر فنی تیم فوتبال تراکتور تبریز درباره تعویق مسابقات لیگ و اینکه ممکن است دوباره شروع لیگ عقب بیفتد، تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، زمزمه‌هایی هم برای تعویق دوباره لیگ به گوش می‌رسد، اما به هر حال ما تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

چمنیان درباره عملکرد بازیکنان جدید تراکتور در دیدارهای تدارکاتی این تیم توضیح داد: به هر حال این بازیکنان را ما از قبل مدنظر داشتیم ما بازیکنانی که می‌خواستیم را جذب کردیم و فقط یک یا دو بازیکن را به خاطر مبالغ قرارداد بالا و مشکل رضایت‌نامه نتوانستیم جذب کنیم. حدود 80 درصد بازیکنان لیست‌مان جذب شدند که همه آنها متناسب با نیازهای تیم، تراکتوری شدند. فکر می‌کنم ما هم بازیکنان باتجربه و هم بازیکنان جوان خوبی را از لیگ دسته اول جذب کردیم. تراکتور پتانسیل بالایی دارد و به نظرم اگر روند همین‌طور پیش برود، امسال یکی از مدعیان اصلی لیگ برتر و همچنین لیگ قهرمانان آسیا خواهیم بود.

مشاور فنی تیم تراکتور در پاسخ به سؤالی درباره کمبود بازیکن در پست مهاجم و اینکه جذب پیمان بابایی در چه مرحله‌ای قرار دارد، عنوان کرد: بابایی به دلیل مشکلاتی که بود حضورش در تیم عملی نشد و دیگر خیلی بعید است به تیم اضافه شود. ما باید امسال منتظر ظهور پدیده‌های جدید و جوانان باانگیزه باشیم. حمزاویی که بازیکن خوبی است و هر روز آماده‌تر می‌شود. ضمن اینکه ما چند بازیکن جوان خوب داریم که فکر می‌کنم می‌توانند به تیم کمک کنند. البته ما به دنبال جذب مهاجم دیگر هم هستیم، ولی اگر این اتفاق نیفتاد، فکر می‌کنم با پروژه‌ای که انجام شده و بازیکنان جوانی که جذب شدند، می‌توانیم شاهد ظهور پدیده‌ها باشیم. ضمن اینکه در بخش حمله بازیکنان خوب و چند پُسته‌ای مثل سعید واسعی داریم که می‌توانند در بخش هجومی به ما کمک کنند. محمد قادری، مهدی ببری، محمد قنبری و امین اسدی را هم به‌عنوان بازیکن جوان در تیم‌مان داریم که قطعاً امسال از آن‌ها زیاد خواهید شنید و می‌توانند جزو پدیده‌های جدید لیگ باشند.

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0