چه فیلم‌هایی را در پنجمین روز جشنواره کودک می‌توانید تماشا کنید؟

  • 01 آبان 1399 - 8:31

امروز و همزمان با پنجمین روز جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان، علاوه بر اکران آنلاین فیلم‌های منتخب، سه فیلم سینمایی «نارگیل»،‌ «آرزوی زیبا» و «خورشید» روی پرده خواهند رفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان برنامه این رویداد در روز پنجم به شرح زیر اعلام شد.

در این رویداد فرهنگی که به دلیل شرایط کرونا به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود، فیلم‌های منتخب در سه پلتفرم فیلیمو، نماوا و تیوا از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۲ برای علاقه‌مندان نمایش داده می‌شود.

امروز پنج‌شنبه یکم آبان ماه ۹۹ پلتفرم فیلیمو سه انیمیشن خارجی «حیوانات بیسکویتی» به مدت ۹۱ دقیقه، «سگ‌های قطبی» به مدت ۹۱ دقیقه و «کاپیتان شمشیردندان و الماس جادویی» به مدت ۸۵ دقیقه نمایش داده می‌شود. «شهر موش‌ها» به مدت ۷۸ دقیقه، «دزد عروسک‌ها» به مدت ۷۷ دقیقه، «گلنار» به مدت ۸۲ دقیقه، «آهوی پیشونی سفید» به مدت ۸۹ دقیقه و «مربای شیرین» به مدت ۹۲ دقیقه فیلم‌هایی هستند که علاقه‌مندان می‌توانند روز پنجم جشنواره در فیلیمو تماشا کنند.

در نماوا هم شش فیلم خارجی «پسر ابری» به مدت ۷۷ دقیقه، «جیکوب، می‌می و سگ‌های سخنگو» به مدت ۶۵ دقیقه، «تنها» به مدت ۹۶ دقیقه، «چیری و چری» به مدت ۹۰ دقیقه، «راه طولانی شمال» به مدت ۸۵ دقیقه و «پسر و جهان» به مدت ۸۰ دقیقه نمایش داده می‌شوند. در بسته پویانمایی‌های کانون هفت انیمیشن «این هم پول ماهی»، «توکا در قفس»، «زری زری کاکل زری»، «زندگی مورچه‌ها»، «قلب مترسک»، «کشاورز و ربات کیمیاگر»، «نقاشی رومی» به مدت ۹۵ دقیقه گنجانده شده است. برای بخش منتخب جشنواره بین‌المللی نیز فیلمی از هندوستان با نام «لبخند» به مدت ۳۰ دقیقه در نظر گرفته شده است. «خداحافظ سینما» به کارگردانی یاسر احمدی به مدت ۸۶ دقیقه آخرین فیلمی‌ست که در نماوا و ویژه ناشنوایان نمایش داده می‌شود.

روز پنجم جشنواره سی‌وسوم فیلم «شماره ۲۹» به کارگردانی هادی رحیمی خواص به مدت ۱۰۴ دقیقه در پلتفرم تیوا ویژه نابینایان نمایش داده می‌شود. در بخش بین‌المللی نمایش ۵ انیمیشن «گربه‌ها در هلوآباد» به مدت ۸۷ دقیقه، «حیوانات بیسکویتی» به مدت ۹۱ دقیقه، «پرنسس یخی» با مدت زمان ۸۸ دقیقه، «سگ‌های قطبی» به مدت ۹۱ دقیقه و «کاپیتان شمشیردندان و الماس جادویی» به مدت ۸۵ دقیقه برنامه‌ریزی شده است. نمایش فیلم «خداحافظ سینما» ساخته یاسر احمدی به مدت ۸۶ دقیقه ویژه نابینایان نیز در این برنامه گنجانده شده است.

برنامه کارگاه‌ها

در این روز برگزاری کارگاه «فیلم عروسکی و نحوه ارتباط آن با جهان» و «جایگاه ریتم در کارگردانی فیلم کودک» در بخش بین‌الملل از ساعت ۱۱ تا ۱۳ و کارگاه «انتقال تجربه: طراحی صحنه و لباس در سینما» در بخش ملی از ساعت ۱۳ تا ۱۵ برنامه‌ریزی شده است.

این دو کارگاه از طریق تلویزیون تعاملی تیوا نیز پخش خواهد شد.

برگزاری نشست معرفی فیلم‌ها به صورت لایو در ساعت ۱۸ و ۲۱ در خانه اجرایی جشنواره و اجرای برنامه «کنسرت حشرات با مهمانان جدید» از دیگر برنامه‌های پنجمین روز جشنواره کودکان و نوجوانان امسال است. همچنین اختتامیه المپیاد فیلم‌سازی و بزرگداشت‌های جشنواره عصر امروز برگزار می‌شود.

برنامه اکران در «سینمافرهنگ»

به گزارش خبرنگار مهر، بنابر برنامه منتشر شده در سایت جشنواره، علاوه‌بر برنامه‌های فوق «سینما فرهنگ» تهران به‌عنوان «خانه جشنواره» امروز پنجشنبه اول آبان‌ماه میزبان اکران و برگزاری نشست رسانه‌ای سه فیلم «نارگیل» ساخته سید داود اطیابی، «آرزوی زیبا» ساخته علی قوی‌تن و «خورشید» ساخته مجید مجیدی خواهد بود.

عکس کنار خبر مربوط به فیلم «خورشید» است.

سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از ۲۷ مهر تا ۲ آبان به دبیری «علیرضا تابش» برگزار خواهد شد.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0